اخبار

فرماندار شهرستان قروه:

سوء مدیریت مشکلات جدی را در بخش آب به وجود آورده است

جلسه شورای اداری شهرستان قروه برگزار شد
سوء مدیریت مشکلات جدی را در بخش آب به وجود آورده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، موحد امان اللهی در جلسه شورای اداری قروه با تبریک آغاز هفته قوه قضائیه این هفته را یاد آور یاد و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی دانست و گفت : سخنان شهید بهشتی ماندگار زیبا و شنیدنی است و این سخنان باید از روز اولی که پشت میز مسئولیت می نشینیم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود : امروز 4 دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی و یک دهه از عمر ایجاد پدافند غیرعامل می گذرد و لزوم توجه به این بخش بیش از همیشه احساس می گردد.

امان اللهی به کمبود آب شرب در سطح شهرستان قروه به ویژه شهر دلبران اشاره نمود و بیان داشت : تابستان امسال با مشکل مواجه هستیم و با توجه به اینکه آب شرب 4 شهر و 127 روستا از منابع آب زیر زمینی تأمین می شوند ، متاسفانه آب زیرزمینی دارای شیب منفی است و بارش هایی که برکت الهی است افت 35 سال گذشته را جبران نکرده اند .

امان اللهی با بیان اینکه میزان مصرف آب نسبت به میزان ورودی به منابع کشور بیشتر است افزود: ما در بخش چهاردولی و در بخش دلبران هم اکنون با مشکل مواجه هستیم و آب برخی روستاها در مناطق شمالی شهرستان آلوده است و ما ناچار به تهیه آب از دیگر نقاط شهر برای این مناطق هستیم.

به گفته وی برخی از این روستاها پرجمعیت ترین روستاهای ما هستند که با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستند

وی ادامه داد: هم اکنون در شهر دلبران با قریب به 8 هزار جمعیت 10 روز است که با کمبود شدید آب مواجه هستیم و با تانکر، آبرسانی می شود.

وی با انتقاد از مدیریت آب و فاضلاب شهری ادامه داد: امسال رئیس آب و فاضلاب شهری نمره قبولی نمی گیرد چرا که مدیریت مناسبی در این زمینه نداشته است و به واسطه سو مدیریت زحمات کارگران نیز هدر می رود و ما 10 روز است که شرمنده مردم دلبران هستیم.

فرماندار قروه گفت: آنقدر به مردم گفته ایم به خاطر شکستگی خط لوله است که مسئولان ما در بخش به چوپان دروغگو تبدیل شده اند و ما به صورت جدی از طرف مدیر کل آب و فاضلاب شهری نیز پیگیر این موضوع هستیم که این مشکل هر چه زود تر حل شود .

امان اللهی به لزوم کاهش مصرف برق اشاره نمود و گفت: موضوع دیگر بحث مربوط به برق است به این معنا که مصرف ما بالاتر از نرخ استاندارد کشوری است و این در حالی است که در کردستان از صنعت بزرگ برخوردار نیستیم که مصرف برق آنقدر زیاد باشد و متاسفانه بیشتر حجم برق مصرفی در بخش کشاورزی است و در این خصوص نیازمند یک برنامه ریزی درست با همکاری کشاورزان عزیز هستیم که مجموعه جهاد کشاورزی و توزیع برق شهرستان باید این مورد را پی گیری کنند و مصارف بی رویه برق در چاه های کشاورزی را مدیریت کنند .

امان اللهی با بیان اینکه قروه سال گذشته رتبه اول مصرف برق را در استان داشت اظهار داشت: مصرف برق باید مدیریت شود و مجموعه ها و اداراتی که نیاز به انرژی برق در زمان قطعی و یا مدیریت بار شبکه توزیع را دارند دارند باید ژنراتور متناسب را با مشورت مجموعه توزیع برق تهیه کنند .

وی با تاکید بر اینکه صرفه جویی در ادارات باید مورد توجه قرار گیرد افزود: کولرهای گازی باید در ساعات پیک مصرف خاموش باشند و در ساعاتی که روشنایی روز وجود دارد نیازی به روشن نمودن برق نیست

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امسال سال انتخابات است و باید قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گیرد

فرماندار قروه با تاکید بر اینکه به شکلی نباید رفتار شود که شایعه جانب داری پیش بیاید افزود: ذهن مردم را نمی توان پاک کرد و تا به امروز قریب به 32 نفر کاندیدای احتمالی هستند که برخی از آن ها آشکارا اعلام می کنند که قصد حضور در انتخابات را دارند و کاندیدای احتمالی هستند که این مورد تخلف بوده و تا زمانی که به صورت رسمی تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده باشد این مسئله به عنوان یک تخلف مورد بررسی قرار می گیرد و کاندیداها تا روزی که انتخابات آغاز نشود و ثبت نام کاندیداها شروع نشده باشد و احراز صلاحیت نشوند مجاز به تبلیغات نیستند و اینکه افرادی هم اکنون آغاز به کار تبلیغات نموده اند از چشم نهادهای نظارتی پنهان نمی‌ماند.

وی به برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان اشاره نمود و بیان داشت : این کنگره با شکوه و اعتبار خاصی در مرکز استان برگزار شد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در این زمینه گفت: باید این اقدامات در نسل جوان تاثیر بگذارد و نسل جوان با این اسطوره ها و با این شهیدان آشنا شوند.

 

مدیر کل پدافند غیرعامل استان کردستان :

مهمترین کار در مقابله با بحران ها پیشگیری است

جلسه شورای اداری شهرستان قروه با موضوع پدافند غیر عامل در سالن جلسات فرمانداری شهرستان قروه برگزار شد .

مدیر کل پدافند غیرعامل استان کردستان در جلسه شورای اداری شهرستان قروه با تاکید بر اینکه مهمترین عمل در مقابله با بحران ها پیشگیری است افزود: باید زیرساخت ها و سرمایه ها شناخته شود و در حفظ مراکز و زیرساخت ها و سرمایه ها تلاش کنیم

احمد محمد رضایی با بیان اینکه اهمیت پدافند غیرعامل برای همگان آشکار است گفت: متاسفانه آنگونه که باید به اهمیت موضوع توجه نمی شود و ممکن است این بی توجهی آسیب پذیری هایی داشته باشد که این آسیب ها گاهی قابل جبران نخواهند بود.

وی افزود: امروز دشمن در جنگ نظامی زمین گیر و ناکام است و نمونه اخیر آن را در ساقط کردن پهپاد پیشرفته آمریکایی ها دیدیم و باید گفت امروز دشمن در این زمینه نمی تواند عملکردی داشته باشد

محمدرضایی با بیان اینکه باید در تمامی زمیتگنه ها متوجه اقدامات دشمن بود افزود: در سایر بخش ها و بخصوص در فضای سایبری در طی روز بارها شاهد حملاتی از دشمن هستیم که توسط متخصصان امر رفع می شود.

به گفته وی امروز شرایط حساس و خطیری است و ما در جنگی همه جانبه با ایادی استکبار هستیم و باید آسیب پذیری را به حداقل ممکن برسانیم

مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان افزود: پدافند غیرعامل کردستان با تبعیت از پدافند غیرعامل کشور، در مباحث مختلف فعالیت دارد و در بحث زیستی یا سایبری وارد می شود چرا که تمام مسائل به نوعی با پدافند مرتبط هستند و پدافند باید نقش خود را در این زمینه ها ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین عمل در مقابله با بحران ها پیشگیری است افزود: باید زیرساخت ها و سرمایه ها شناخته شود و در حفظ مراکز و زیرساخت ها و سرمایه ها تلاش کنیم

وی با اشاره به بیماری ویروسی نورواک که در ابتدای سال در قروه شایع شد گفت: اخیرا در قروه طغیانی پیش آمد و مسمومیت فراگیری به وجود آمد که مشکلاتی برای شهروندان به وجود آورد و دشمن نیز در فضای مجازی سو استفاده نمود

وی بیان داشت: باید چنین طغیان هایی سریعا کنترل شوند و مشکلات بهداشتی و درمانی مورد توجه قرار گیرد که مانع از موج سواری دشمن شود.

به گفته محمدرضایی ما در سال گذشته اخباری مبنی بر خرید و فروش محصول استراتژیک گندم داشتیم و برنامه ریزی هایی در این زمینه انجام شد تا امسال این موارد به حداقل برسد.

وی در ادامه به وجود چاه های غیرمجاز اشاره نمود و خاطر نشان کرد: چاه های غیر مجاز دیگر موضوعی بود که مورد توجه است و باید برخورد جدی و مدیریت جدی در این زمینه صورت پذیرد.

به گفته محمد رضایی آلودگی آب نیز تهدیدی جدی است و در قروه در برخی روستاها دارای آلودگی آب هستیم

وی با تاکید بر لزوم توجه جدی به این موارد افزود: در اعتبارات سال 98 در مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه هستیم تا در زمینه پدافند در زمینه سایبری و دیگر بخش ها مشکلات را برطرف نماییم.

 

رئیس دادگستری در جلسه شورای اداری شهرستان قروه :

مسئولان باید با درست کار کردن نگذارند کمبودها به پای انقلاب نوشته شود

رئیس دادگستری قروه در جلسه شورای اداری شهرستان قروه با بیان اینکه وجهه اداری نظام به دست مسئولان ساخته می شود، از تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از ایجاد ذهنیت منفی در مردم با برخورد بد و کم کاری گفت.

حمیدرضا ملکی با اشاره به مشکلات اقتصادی در جامعه و وضعیت معیشتی مردم، اظهار داشت: با این وضعیت پیش رو دشمن به دنبال این است که مردم را از انقلاب زده و از آب گِل آلود ماهی بگیرد.

به گفته وی همه مسئولان باید با درست کار کردن نگذارند کمبودها به پای انقلاب نوشته شود و در واقع هر کدام از ما می‌توانیم سفیر خوبی برای انقلاب و نظام با جلوگیری از رانت خواری و پارتی بازی و سو استفاده‌ها باشیم.

ملکی با تأکید بر اینکه هیچ کارمندی حق ندارد با ارباب رجوع برخورد بدی داشته باشد، افزود: نباید باعث ایجاد ذهنیت منفی در مردم شد و به گونه برخورد نشود که ارباب رجوع فکر کند حقی از او ضایع شده است.

وی ضمن تأکید بر تکریم ارباب رجوع، خواستار دوری کردن ادارات از تخلف شد و از اینکه مردم وقتی شاکی باشند تخلف را جرم می‌دانند گفت که همین باعث تشدید در نگاه منفی مردم می‌شود.

ملکی در ادامه از دقت در استفاده از اموال عمومی، صرفه جویی در بیت المال، تذکر در بدرفتاری کارکنان، حل کردن تخلفات اداری و خودداری از ارجاع به مراجع قضائی تا جایی که امکان دارد و برخورد قاطع با متخلفان و نظارت بر خرید گندم گفت.

بنابه گفته‌های رئیس دادگستری قروه وجهه اداری نظام جمهوری اسلامی ایران به دست ما مسئولان و کارمندان ساخته می‌شود و نباید به گونه‌ای کار کنیم که دید مردم نسبت به نظام تغییر کند.

حمیدرضا ملکی بار دیگر مشکلات اقتصادی و فشاری که بر مردم وجود دارد را پررنگ کرد و یادآور شد: امروزه وضعیت به گونه‌ای است که اگر تا دیروز ۲۰۰ هزار تومان برای فردی ناچیز بود حالا آنقدر اهمیت پیدا کرده که برای طلب آن شکایت می‌کند.

وی خطاب به بانک‌ها خواستار دادن مهلت به بدهکاران بانکی و خودداری از فشار آوردن برای آنان و ایجاد مشکلات بیشتر شد.

شورای اداری 2 تیر

بازدید [ 511 ]