اخبار

فرماندار شهرستان قروه در جلسه کارگروه پسماند :

سلامت مردم بر همه مسائل اولویت دارد

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان قروه با حضور فرماندار ، دادستان و نمایندگان ادارات دولتی ذیربط در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.
سلامت مردم بر همه مسائل اولویت دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه با بیان اینکه به مدت ۸ سال زباله ها درمحل دپوی زباله شهر قروه جمع آوری شده بود و با انتقال نادرست به «جِنیان» مشکلات و نارضایتی به وجود آمده است ، گفت : این تغییر نیازمند اجرای کامل مقدماتی است که باید شهرداری با کمک دستگاه های ذیربط نسبت به انجام آنها اقدام کند.

امان اللهی با اشاره به بهره مندی 6 هزار خانوار قروه ای و 100 درصد خانواده های شهر سریش آباد و چند روستا از چاه های آب منطقه جنیان که این چند حلقه چاه به عنوان تأمین کننده آب شرب مجتمع های آبرسانی هستند ، افزود : این مسئله مربوط به سلامت مردم است و از نظر من به عنوان فرماندار این شهرستان سلامت و بهداشت آب سفره های زیر زمینی آب منطقه جنیان که به طور مسقیم با سلامت مردم مرتبط است ، در اولویت همه امور قرار دارد و با جابه جایی محل دپوی زباله به محل مشخص شده از احتمال آلوده شدن آب در منطقه نیز جلوگیری می شود .

وی همچنین با بیان این نکته که ارائه راهکار برای اجرای سپتیک در محل بازیافت زباله شهر قروه منوط به نظر کارشناسان مشاور است ، اظهار داشت : کارشناسان حوزه های مختلف بهداشتی ، محیط زیست و آب با بررسی دقیق محل باید بتوانند دلایل علمی و منطقی و مستند را برای مردم تشریح کرده و آنها را برای اجرای این طرح قانع کنند .

در این جلسه مقرّر شد که شهرداری امکانات و هزینه اجرای طرح تفکیک زباله را تأمین  کند و انجام این کار را به انجمن همیار محیط زیست (سراب سبز ) بسپارد . 

 

 

 

کارگروه مدیریت پسماند شهرستان قروه

بازدید [ 286 ]