اخبار

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر؛

سالن ورزشی ۱۲۰۰ نفری شهید قاسم سلیمانی شهرستان قروه به بهره برداری رسید

سالن ورزشی ۱۲۰۰ نفری شهید قاسم سلیمانی شهرستان قروه به بهره برداری رسید

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان، بهمن مرادنیا استاندار کردستان، حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه، حجت الاسلام والمسلمین عابدین رستمی امام جمعه قروه و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی سالن ورزشی ۱۲۰۰ نفری شهید قاسم سلیمانی شهرستان قروه به بهره برداری رسید.

 

 

مدیر کل ورزش و جوانان کردستان در این خصوص گفت: برای ساخت  سالن ورزشی ۱۲۰۰ نفره شهید قاسم سلیمانی مجموعه ورزشی شهید چمران قروه 34 میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان هزینه شده و زیربنای این سالن ورزشی سقف بلند و چند منظوره ۵۶۸ مترمربع است و عملیات ساخت آن از سال ۹۰ آغاز شده بود.

 

 

همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در این مراسم اظهار داشت : در دهه مبارک فجر امسال ۳۸۶ طرح ورزشی و تا پایان سال 98 هم ۶۰۰ طرح دیگر این بخش در کشور به بهره‌برداری می‌رسد. 

 

 

ژاله فرامرزیان گفت : چهار هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که با افتتاح برخی از این پروژه‌ها تا پایان سال، همچنان سه هزار و ۱۰۰ پروژه نیمه تمام دیگر باقی می‌ماند.

 

 

وی با بیان اینکه دهه فجر در استان کردستان ۱۲ پروژه ورزشی و تا پایان سال هم ۱۹ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد،  اضافه کرد: با وجود اینکه شرایط اقتصادی و اعتباری مناسبی نداریم اما تلاش می‌کنیم با کمک شرکت توسعه اماکن ورزشی تعداد بیشتری از پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم.

 

 

فرامرزیان با اشاره به اینکه هدف ما برای توسعه فضای ورزشی کشور، ایجاد فضای نشاط، سلامت برای جوانان به عنوان سرمایه‌های اصلی کشور است،  خطاب به ورزشکاران افزود: اماکن ورزشی سرمایه‌هایی متعلق به شماست که باید از آن به بهترین نحو نگهداری کنید

 

 

وی از مدیران اجرایی نیز خواست این اماکن را با تناسبی خوب میان زنان و مردان توزیع کنند تا همه از این امکانات برای پرداختن به امر مهم ورزش استفاده کنند. 

 

 

استاندار کردستان نیز در سخنان خود عنوان کرد : هشت پروژە ورزشی در ایام دهه فجر امسال در کردستان به بهرەبرداری می‌رسد.

 

 

بهمن مرادنیا در مراسم بهره برداری از سالن ورزشی ۱۲۰۰ نفری شهید قاسم سلیمانی شهرستان قروه گفت: در کردستان جوانان مستعددی در حوزه ورزش وجود دارند که متاسفانه امکانات موجود پاسخگوی نیاز آنان نیست.

 

 

وی ادامه داد: تلاش می کنیم در سال آینده فضاهای ورزشی بیشتری را در سطح استان ایجاد کنیم تا کردستان نیز به میانگین کشوری در سرانه فضای ورزشی نزدیک شود.

 

 

مرادنیا ابراز امیدواری کرد: در هفته دولت سال آینده استخر شهرستان قروه نیز افتتاح شود و در اختیار ورزش دوستان و ورزشکاران این شهرستان قرار بگیرد.

 

 

استاندار کردستان افزود: سالن شش هزار نفری سنندج نیز در آینده بسیار نزدیک افتتاح می شود و این سالن می تواند مکانی مناسب برای برگزاری مسابقات ملی و بین المللی باشد.

 

 

بهمن مرادنیا همچنین به پروژه های آماده بهره برداری استان در دهه فجر امسال اشاره کرد و افزود: در ایام دهه فجر هزار و ۲۲۲ پروژه عمرانی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی وبخش خصوصی به بهره برداری می رسد که برای بیش از دو هزار و ٨۰۰ نفر شغل ایجاد می کند.

 

 

مدیرکل ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: ۱۳۰ پروژه ورزشی در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسیده که ۲ سالن ۱۲۰۰ نفری در سریش آباد و شهر قروه از جمله این طرح ها است که امکان برگزاری مسابقات بین المللی در رشته‌های مختلف ورزشی در این سالن ها وجود دارد

 

 

حامد جولایی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی قروه نسبت به دیگر شهرهای استان بهتر است،  افزود: استخر و خوابگاه ورزشی از جمله نیازهای ورزشی این شهرستان است.

 

 

شهرستان قروه در رشته‌های ورزشی کشتی، وزنه برداری و فوتبال در سطح ملی صاحب عنوان است.

 

 

 

 

 

 

.

بازدید [ 221 ]