اخبار

به مناسبت روز ملی روستا و عشایر؛

سالن ورزشی روستای مالوجه شهرستان قروه به صورت ویدئو کنفرانس توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به‌بهره برداری رسید.

سالن ورزشی روستای مالوجه شهرستان قروه به صورت ویدئو کنفرانس توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به‌بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، سالن ورزشی سقف کوتاه روستای مالوجه از توابع بخش دلبران شهرستان قروه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر به صورت همزمان در سراسر کشور توسط معاون اول رئیس جمهوری در راستای محرومیت زدایی افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

 

بهمن مرادنیا در گفتگوی ویدئو کنفرانسی با صدا و سیما مرکز خراسان شمالی با حضور معاون اول رئیس جمهور، از افتتاح ۶۸ پروژه عمرانی دیگر در سطح استان همزمان با افتتاح سالن ورزشی روستای مالوجه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر با اعتبار ۱۷۵ میلیارد ریال خبر داد و گفت : امید است با بهره برداری از این تعداد پروژه، زمینه برای توسعه و پیشرفت هر چه بهتر مناطق روستایی در استان کردستان محیا شود.

 

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان روز دوشنبه در مراسم افتتاح این طرح  گفت: این سالن ورزشی با  ۴۴۰ متر زیر بنا در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر احداث شده که تا کنون برای آن ۴۴۰ متر دیوارکشی انجام شده است.

 

حامد جولایی اظهار داشت: برای این طرح هشت میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی و استانی هزینه شده و تنها محوطه سازی آن باقی مانده است.

 

وی گفت: این طرح ورزشی هفدهمین طرح سالن ورزشی روستایی است که در سطح استان به بهره برداری می‌رسد.

 

 

همچنین استاندار کردستان در این سفر یک روزه به شهرستان قروه از پروژه گاز رسانی به 9 روستای شهرستان قروه در روستای قراغل از توابع بخش سریش آباد بازدید کرد.

 

بخشدار سریش آباد در حاشیه این با زدید  این ۹ روستا را شامل چراغ آباد، شوراب هزاره، احمداباد باش، فیروزآباد، نیازبلاغ و جداقایه، اوچ بلاغ، مهدیخان و قراغل معرفی کرد و گفت: از این ۹ روستا خط انتقال گاز ۶ روستا کشیده شده و تا پایان ۲۲ بهمن به پایان می‌رسد.

 

محمدتقی قنبری با بیان اینکه سه روستای اوچ بلاغ، مهدیخان و قراغل که پیمانکار آن جداست تا پایان مهرماه از نعمت گاز برخوردار خواهند شد،  میزان اعتبار برای این پروژه را در مجموع ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با اجرای این پروژه میزان بهره مندی گاز در روستاهای شهرستان قروه به ۹۹ درصد می‌رسد.

 

 

 استاندار کردستان با حضور در شهر دلبران با خانواده شهید «جواد منتشلو » دیدار و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

 

 شهید منتشلو متولد سال 1369 و کادر نیروی انتظامی بود که سال 1391 در منطقه ازگله کرمانشاه در درگیری با قاچاقچیان به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

 

 

بهمن مرادنیا در ادامه این سفر با حضور در بارگاه مقدس امامزاده سید جلال الدین مشهور به باباگرگر ضمن زیارت آستان مقدس این امامزاده از چشمه آب معدنی معروف به ( تنگز ) بازید و با اهالی روستای باباگرگر دیدار کرد که در این دیدار رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قروه با اشاره به ظرفیت های موجود در مجموعه زیارتی سیاحتی باباگرگر بر لزوم توجه به توسعه این منطقه نمونه گردشگری تاکید کرد .

 

 

استاندار کردستان با توجه به مشکل آب شهر دلبران از تصفیه خانه آب شرب دلبران که در مراحل نهایی تکمیل شدن است بازدید کرد .

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت : تصفیه خانه آب شرب شهر دلبران در مساحت 3500 متر مربع احدا شده است که تاکنون یک میلیارد و 600 میلیون تومان برای آن هزینه شده و پیش بینی می شود تا اتمام پروژه این مبلغ به 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان برسد .

 

محمد حسین محمدی افزود : مقدار آب پمپاژ شده در این تصفیه خانه 20 لیتر در ثانیه است و می تواند بیش از 1200 مشترک را تحت پوشش قرار دهد .

 

 

استاندار کردستان روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه سالن ورزشی روستای مالوجه از توابع بخش دلبران شهرستان قروه که به صورت ویدئو کنفرانس توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به‌بهره برداری رسید در سخنانی، گفت : تامین آب شرب مشکل اصلی‌ روستاهای قروه و بیجار است که برای رفع آن ۲ برنامه کوتاه مدت و بلند مدت تدوین شده است.

 

مرادنیا افزود: این مسئله با تامین آب از محل سدهای استان بوده که ۲۵ میلیارد تومان برای آن اختصاص یافته است که با تحقق این پروژه چالش آب به صورت دراز مدت مرتفع می‌شود.

 

استاندار کردستان اظهار داشت : در راستای رونق تولید در روستاهای استان ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به تخصیص آب برای توسعه ۹۶ هزار هکتار از اراضی آبی استان از سوی وزارت نیرو گفت:  با این امر ظرف چند سال آینده کشاورزی کردستان متحول خواهد شد.

 

وی با اشاره به طرح ارتقای روستای مالوجه به شهر گفت: برای این موضوع نیز تصمیماتی اتخاذ شده و نظر نهایی نیازمند امکانات خاص و اعتباراتی برای فراهم ساختن زیرساخت های آن است.

 

روز ملی روستا و عشایر

بازدید [ 300 ]