اخبار

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان قروه:

رعایت قانون و بی‌طرفی در دستور کار هیات‌های بازرسی انتخابات باشد

جلسه آموزشی بازرسی انتخابات حوزه انتخابیه قروه و دهگلان با حضور بازرسین در سالن جلسات فرمانداری قروه برگزار شد.
رعایت قانون و بی‌طرفی در دستور کار هیات‌های بازرسی انتخابات باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، فرماندار شهرستان قروه مهمترین بحث انتخابات را قانونمداری و بی طرفی دانست و گفت: باید مسیری که طراحی شده تا انتخاباتی سالم و امن برگزار شود، بدون شائبه و بی طرفانه طی شود.

 

 

حسین الماسی با بیان این نکته که سه رکن مهم انتخابات، هیات اجرایی، هیات نظارت و هیات بازرسی است، اظهار داشت: با انتخاب افراد امین و متعهد به عنوان هیات بازرسی شهرستان، اعتماد مردم به فرایند اجرای انتخابات کامل خواهد شد که به آنان تأکید می‌ شود تنها در چهارچوب تکلیف شرعی و قانونی خود عمل کنند.

 

 

 الماسی با اشاره به شعار  انتخابات " گام دوم انقلاب ، قانونمداری ، بیطرفی و انسجام ملی " اعلام داشت: رعایت حق الناس ، قانونمندی ، امانتداری و بیطرفی کامل در انتخابات از اصول هیات بازرسی بوده و اعضا و عوامل بازرسی در کنار سایر عوامل انتخابات تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم ، قانونمند و در فضایی امن در سطح شهرستان خواهند نمود.

 

 

چنگیز اردلان رئیس هیئت بازرسی انتخابات شهرستان قروه نیز در این جلسه گفت : کنترل و بازرسی جریان انتخابات ، حصول اطمینان از انجام دقیق ، صحیح و بموقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی انتخابات ، برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای بازرسین و رسیدگی به شکایات واصله از جمله وظایف هیات بازرسی انتخابات می باشد.

 

 

در ادامه توسط آقایان رضا محمدی و غلامرضا نوری اعضای هیئت بازرسی قوانین و وظایف مربوط به بازرسین هیئت بازرسی یادهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را تشریح کردند و به سوالات نیز پاسخ دادند .

 

 

حوزه انتخابیه قروه و دهگلان دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است

 

 

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

.

جلسه آموزشی بازرسی انتخابات حوزه انتخابیه قروه و دهگلان

بازدید [ 221 ]