اخبار

فرماندار شهرستان قروه:

رسانه های اجتماعی خبرها را با ذکر منبع معتبر و موثق منتشر کنند

نشست هم اندیشی مدیران کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی در شهرستان قروه برگزار شد.
رسانه های اجتماعی خبرها را با ذکر منبع معتبر و موثق منتشر کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، در این نشست ابتدا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قروه با اشاره به اهمیت فضای مجازی در جامعه کنونی، اظهار داشت: فضای مجازی در شرایط کنونی که علم روز به روز در حال پیشرفت است بالا آمده و تمام مرزهای جغرافیایی را در هم نوردیده و پیش می رود.

 

به گفته «علیرضا عبدی» امروزه از فضای مجازی در عرصه های مختلفی استفاده می شود و این می تواند کمک بسیاری به جوامع و مدیریت داشته باشد.

 

او به آسیب هایی که این فضا دارد هم اشاره کرد و گفت که یکسری موارد و نکاتی در این زمینه باید رعایت گردد تا جلوی برخی از آسیب ها گرفته شود لذا درج مطالب نباید تفرقه انگیز باشد بلکه تحقق اهداف نظام در دستور کار قرار گیرد. 

 

حسین الماسی فرماندار قروه نیز در نشست هم اندیشی مدیران کانال ها و گروه های تلگرامی اظهار داشت: رسانه یکی از ارکان دموکراسی است که فضای مجازی هم شاید به نوعی یکی از همین رسانه ها محسوب شود و در واقع این فضا اولویت هایی دارد که باید به آن ها توجه گردد.

 

به گفته وی یکی از اولویت های فضای مجازی گسترده بودن آن است و همین گستره وسیعی که رسانه های مجازی دارند تفاوتی است که با دیگر رسانه ها در کنار سرعت بالا و نوع پیامی که می فرستند دارد.

 

الماسی با انتقاد از تضعیف جایگاه رسانه های ارتباط جمعی همانند روزنامه ها، گفت که مقصر خود ما هستیم که از رسانه های آزاد و مستقل حمایت نکردیم و حال به این مرحله رسیده ایم.

 

فرماندار قروه با تأکید بر ذکر منبع در رسانه های اجتماعی خواستار آگاه سازی مردم برای برگزاری انتخابات سالم در کنار رعایت قانون و توجه به مشارکت بالا شد.

 

وی با بیان اینکه باید دانست در چه زمانی چه خبرهایی منتشر شود، به اولیت دانستن امنیت ملی و نظم کشور اشاره کرد و افزود: یکی از اهمیت هایی که رسانه ها چه اجتماعی و چه ارتباط جمعی دارند این است که باید کمک کنند به ارتقای سطح آگاهی مردم و بیان مشکلات و تنگناها بدون مچ گیری.

 

الماسی نظارت بر رفتار کارگزاران را مهم دانست و با اشاره به اینکه خطا در همه زمینه ها وجود دارد، تصریح کرد: خطا و فساد وجود دارد اما این ظلم بزرگی است که ادعا کنیم بسیار زیاد بوده و تنها در کشور ما هست.

 

وی بر حفظ حرمت ها تأکید کرد و خواستار فرهنگ سازی شد و گفت که باید طوری پیش رویم که  منافع ملی بر منافع فردی و جناحی ترجیح داده شود.

 

الماسی از اینکه هنوز از نظر اخلاقی رشدی حاصل نشده و عدالت دیده نمی شود انتقاد کرد. مطابق اظهارات فرماندار قروه هر وقت موفق شدیم ویژگی ها را در کنار بدیها عنوان کنیم آن وقت می توانیم ادعای عادل بودن را داشته باشیم.

 

وی در خصوص درخواست حمایت از فعالان فضای مجازی بیان کرد که باید به جایی برسید که درآمد داشته باشید نه اینکه درخواست کمک کنید چرا که چنین موردی امکان پذیر نیست.

 

الماسی مدام غرق در جناج و گروه شدن را ضعف بزرگی دانست و از فراموش کردن وظیفه اسلامی و اخلاقی در جامعه گفت.

 

وی با انتقاد از یکسری گروه ها فشار، یادآور شد: عده ای گمان می کنند که انقلاب فقط مال آنان است و دیگران هیچ حقی ندارد در حالی که باید نشان داده شود کشور فقط از آن انقلابی ها نیست و برای همه بوده و همه در انقلاب سهم دارند.

 

الماسی بار دیگر از رعایت عدالت در هیئت اجرایی و معتمدان برای انتخابات گفت و خواستار آگاه سازی مردم نسبت به روند برگزاری انتخابات سالم شد.

 

وی با اشاره به اینکه باید خبرها با منبع مطمئن و درست در کانال ها درج شود، بیان کرد: اولویت ما نظام و انقلاب است و در حال حاضر مشارکت بالا و سپس انتخاب فرد اصلح مهم بوده و باید مدنظر باشد.

 

این مقام مسئول همچنین از انتشار اسامی کاندیداها قبل از تأیید صلاحیت در فضای مجازی به شدت انتقاد کرد و گفت که کاری نکنید عده ای برنجند و فکر کنند چون انقلابی نیستند به این کشور و انقلاب تعلق ندارند.

 

حسین الماسی در ادامه گریزی داشت به انتخابات و افزود: حقوق کشور به اتکا آرای عمومی از راه انتخابات اداره می شود و در اصل انتخابات یکی از نمودهایی است که کشور ما براساس جمهوریت و دموکراسی پیش می برد.

 

وی وجود قانون و حرکت در چارچوب قانون و نقش احزاب در این زمینه را مهم دانست.

 

در ادامه این بازپرس جرایم مجازی دادگستری شهرستان قروه بود که همه را ملزم به رعایت قانون و اخلاق کرد. به گفته «افشین حیدریان» باید از انتشار خبرهای کذب در راستای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی خودداری شود.

 

او با بیان اینکه انتشار مطالبی که اطمینانی درباره آن ها وجود ندارد اصولی نیست، از شناسایی اعضای گروه های تلگرامی توسط مدیران گروه ها گفت و اینکه اگر هر گونه مشکلی در این گروه ها پیش بیاید ادمین ها باید پاسخ گو باشند.

 

 

.

نشست هم اندیشی مدیران کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی در شهرستان قروه

بازدید [ 447 ]