اخبار

سرپرست فرمانداری شهرستان قروه :

رسالت اصلی معلمان، آموختن و پرروش اندیشه و نهادینه ساختن خرد ورزی است

ششمین جلسه شورای آموزش وپرروش شهرستان قروه برگزارشد.
رسالت اصلی معلمان، آموختن و پرروش اندیشه و نهادینه ساختن خرد ورزی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، با حضور مدیر کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان ،رئیس مجمع خییرین مدرسه ساز ،مدیر آموزش و پرورش  قروه و تنی چند از اعضا ، با هدف بررسی وضعیت فضاهای آموزشی ، ششمین جلسه  شورای آموزش و پرورش  به ریاست حسین الماسی سرپرست فرمانداری و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 

حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش از تلاش شبانه روزی کارکنان ،معاونان ،کارشناسان  واحدهای مختلف برای ساماندهی معلمان و شروع سال تحصیلی جدید تقدیر کرد.

 

الماسی با شاره به این که وظیفه و رسالت معلمان آموختن و پرورش اندیشه و نهادینه ساختن خرد ورزی است ، گفت : پرداختن به وضعیت فیزیکی فضاهای آموزشی و درگیر شدن در مباحث مالی  به کار آموزش و پرورش آسیب می زند و برای رفع دغدغه عوامل اجرایی مدارس در زمینه های مالی باید از ظرفیت های موجود در جامعه استفاده کنیم.

 

وی در ادامه سخنان خود به گزارش های مردمی در خصوص حضور معلمان آموزش ندیده در مدارس اشاره کرد و گفت : برای کمک به روند امر آموزش باید در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی اقدام شود.

 

جعفر عبدالملکی مدیر آموزش و پرورش قروه در این جلسه ضمن خیر مقدم و تبریک انتصاب حسین الماسی به سمت سرپرست فرمانداری قروه ،از همه مسئولین ادارات ،سازمان ها ،ارگان ها و خیرین که برای بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید در کنار آموزش و پرورش بودند ، قدردانی کرد.

 

عبدالملکی در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش قروه با اشاره به کسب رتبه عالی استان در اجرای پروژه مهر از مدیران مدارس ،معاونان و کارشناسان کارگروه های پنجگانه که با جان و دل برای تمهید مقدمات بازگشایی مدارس تلاش کردند ، تقدیر کرد.

 

وی افزود : در سال تحصیلی جاری تعداد 22 هزار و889 دانش آموز در 973 کلاس درس مشغول علم آموزی هستند که نشانه گستردگی و عظمت رسالت معلمان برای خدمت به فراگیران در همه نقاط شهرستان است.

 

حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان هم در این جلسه ضمن ابراز مسرت از انتصاب حسین الماسی به سمت فرمانداری شهرستان قروه به شرایط حساس اقتصادی کشور اشاره و تصریح کرد : خیرین همواره بازویی توانمند و باسخاوت برای ساختن فضاهای کشور به شمار می رود .

 

حسامی افزود :برای شناسایی و جذب خیرین باید همه پای کار باشند و نقش عالمان دینی ، دانایان و رسانه ها برای فرهنگ سازی و کمک به امور خیرخواهانه و خداپسندانه از همه بیشتر است.

 

ماجد احمدی مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان کردستان هم در این جلسه از اهتمام دولت برای حذف مدارس خشتی ،کانکسی و سنگی خبر داد و گفت : این گونه مدارس تخریب و از محل اعتبارات ملی نوسازی می شوند.

 

در ادامه این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات موجود بر سر راه آموزش و پرورش بحث و تبادل نظر شد.

 

 

پس از این نشست مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک دانش در قروه کلنگ زنی شد. عبدالملکی مساحت زمین برای ساخت این مدرسه را ۷ هزار و ۱۷۶ مترمربع با متراژ هزار و ۷۹۶ مترمربع دانست و گفت که برای ساخت مدرسه فوق به اعتباری بیش از ۴ میلیارد تومان نیاز است.

 

 

وی همچنین از نوسازی و مقاوم سازی دو مدرسه در سطح شهرستان خبر داد و تصریح کرد: مدرسه ۱۷ شهریور قروه با اعتبار یک میلیارد و صد میلیون تومان در ۸۰۰ مترمربع زیربنا و مدرسه دوسر با اعتبار ۲۸۰ میلیون تومان نوسازی و مقاوم سازی شدند.

ششمین جلسه شورای آموزش وپرروش شهرستان قروه برگزارشد.

بازدید [ 3247 ]