اخبار

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه؛

در ساخت مدارس نسبت به نرخ رشد جمعیت و آمارها توازن وجود ندارد

همزمان با هفته شوراهای آموزش و پرورش ، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد .
در ساخت مدارس نسبت به نرخ رشد جمعیت و آمارها توازن وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، فرماندار قروه در این جلسه ضمن تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات موجود در آموزش و پرورش قروه ، گفت : برای سال آینده تحصیلی در بحث ساختمان های تخریبی و فرسوده آموزشی دچار بحران خواهیم بود و نیاز جدی به نوسازی مدارس فرسوده داریم .

موحد امان اللهی با انتقاد از عدم توازن در ساخت مدارس نسبت به نرخ رشد جمعیت و آمارها ، افزود : متاسفانه بسیاری از موضوعات ابلاغی وزارت آموزش و پرورش برای استان ها و شهرستان ها به ویژه در کردستان به صورت آزمون و خطاست و آموزش ما با این شیوه آسیب پذیر خواهد بود .

وی با تاکید بر ارزیابی وضعیت سخت افزاری مدارس شهرستان گفت: این موضوع دغدغه اصلی ماست و در همین راستا وضعیت مدارس خطر آفرین شناسایی و در صورت لزوم این مدارس تعطیل و باید جابجا شده و دانش آموزان در جای مناسب مستقر شوند .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز در این جلسه بااشاره به این موضوع که در کردستان باید 153 هزار دانش آموزش مشغول به تحصیل باشند گفت : حدود 240 نفر از این دانش آموزان به دلیل مشکلاتی مانند  معلولیت های شدید یا مشکلاد حاد جسمی و حرکتی ، بد سرپرستی و یا نبود فضای آموزشی مقاطع متوسطه در روستا ، به دنبال کسب علم و تحصیل نیستند .

رشید قربانی از اختصاص 800 میلیون دلاربرای سال 98 از محل اعتبارات ذخیره ارزی درراستای نوسازی و تجهیزو منساب سازی مدارس استان کردستان خبر داد و گفت : 237 مدرسه فرسوده در استان داریم که حدود 400 میلیارد هزینه برای نوسازی نیاز دارد .

قربانی همچنین به هوشمند بودن 40 درصد مدارس کردستان اشاره کرد و اظهار داشت  :  یکی از مشکلات عمده ما در نظام آموزشی عدم توازن رشته های تحصیلی است .

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه دی ماه

بازدید [ 326 ]