اخبار

فرماندار قروه:

حمایت از کالای داخلی دفاع از کارگر ایرانی است

فرماندار قروه حمایت از کالای داخلی را دفاع و صیانت از کار و کارگر ایرانی دانست و گفت: باید در عرصه داخلی در بحث مصرف و خرید از کالای اساسی تولید ملی تعصب داشته باشیم.
حمایت از کالای داخلی دفاع از کارگر ایرانی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه ، موحد امان اللهی روزیکشنبه در مراسم گرامیداشت هفته کار و کارگر اظهار کرد: با توجه به تعیین شعار سال، اگر به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم باید همچون عرصه های نظامی، سیاسی و بین المللی از دستاوردهای تولیدگران داخلی نیز حمایت کنیم.

وی مسئولان را خدمتگزاران بمردم دانست و افزود: یکی از راه های تحقق شعار امسال حمایت از جامعه کارگری با خرید کالاهای تولید در واحدها و کارخانه های کشورمان است.

امان اللهی تاکید کرد: کار و کارگر در آموزه های دینی ما از اهمیت بسزایی برخوردار است و پیامبر اکرم (ص) بر دستان کارگر بوسه زدند همین اقدام ارزشمند نشان دهنده جایگاه و مقام کارگر در جامعه اسلامی است.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی قروه نیز در این مراسم گفت: در راستای برنامه های شورای عالی اشتغال سال گذشته 900 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در طرح کارورزی ثبت نام کردند که در 200 واحد پذیرفته شدند.

کورش شعبانی افزود: در بخش اشتغال فراگیر 582 طرح با یک میلیارد و 890 میلیون ریال اعتبار در این شهرستان مصوب شد که بر اساس پایش های انجام گرفته 380 طرح با یک میلیارد و 50 میلیون ریال به بانک ها معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه تاکنون 25 میلیارد ریال تسهیلات در این بخش به متقاضیان 12 طرح پرداخت شده است، اظهار کرد: در بخش اشتغال پایدار روستایی در مرحله اول با 102 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که طرح ها برای بررسی و تایید به کارگروه اشتغال استان کردستان ارجاع شده است.

وی با اشاره به فعالیت های بخش تعاون در این شهرستان گفت: گردهمایی های متعدد ترویجی در بخش ها و روستاها و بیش از 50 درخواست تشکیل تعاونی برای کسب مجوزهای لازم به استان ارسال شد و برای اولین بار پنج تعاونی گردشگری در شهرستان تشکیل شد.

شعبانی صادرات 420 هزار دلار توسط تعدادی از تعاونی های تولیدی از جمله سنگ، روغن خودرو، فرش و ظروف یکبار مصرف را از فعالیت طرح روستا تعاون و روستاهای هدف اعلام کرد.

به گفته وی، سال گذشته 520 کارگر و کارفرما در دادگاه های صالحه و مراجع حل اختلاف ارسال و رسیدگی شد که بیشتر از 40 درصد پرونده های دعاوی حل و فصل شد.

بازدید [ 620 ]
برچسب ها