اخبار

قروه ؛

جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قروه در این جلسه با اشاره به آثار مخرب قاچاق بر اقتصاد کشور بر لزوم توجه و نظارت بر عرضه کالا های سلامت محور تاکید کرد و افزود: در خصوص لوازم آرایشی و بهداشتی که با سلامت مردم در ارتباط است به ویژه داروهای نیروزا غیر مجاز که بسیار آسیب زا هستند باید توجه ویژه ای شود و فرهنگ سازی مصرف در این خصوص می تواند بسیار راهگشا باشد.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قروه نیز در این جلسه از تشکیل ۲۶ پرونده قاچاق به ارزش ۸۲ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۲۴۰ تومان در قالب ۱۱۶ مورد بازرسی از ابتدای سال 98 تا کنون خبر داد.

 

علی منتشلو گفت : 3پرونده مربوط به مواد غذایی ، 5 پرونده مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی و 18 پرونده در خصوص سیگار در این مدت تشکیل شده است .

 

وی در خصوص کالا های قاچاق کشف شده اظهار داشت : در خصوص قاچاق مواد غذایی 61 پرونده به ارزش ۴۹۸ هزار تومان، در خصوص قاچاق مواد آرایشی و بهداشتی 85 پرونده به ارزش ۹۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان تشکیل شذه است و همچنین در خصوص قاچاق سیگار و دخانیات ۲۵۶ هزار و ۲۲۰ نخ سیگار به ارزش ۸۱ میلیون و ۶۴ هزار و ۳۴۰ تومان کشف و ضبط شده است.

 

منتشلو همچنین با اشاره بر لزوم ثبت مشخصات انبارها در سامانه جامع انبارها گفت : 773 واحد در این سامانه ثبت نام کرده اند که 261 مورد تایید شده است و 354 واحد به دلیل عدم وجود یا تغییر کاربری از سامانه حذف شده اند .

 

وی اظهار داشت : 158 مورد در انتظار تایید هستند که از این تعداد 149 واحد در حوزه روستایی و مربوط به مزارع و دامداری ها می باشد که به صورت سیستمی تایید شده اند و مشکلی ندارند و در نهایت تنها 9 واحد مشکل دارند که در حال بررسی است . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

بازدید [ 107 ]