اخبار

قروه ؛

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی موکب فدائیان ولایت استان کردستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی موکب فدائیان ولایت استان کردستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت ها و خدمت رسانی موکب فدائیان ولایت استان کردستان و موکب های شهر های سریش آباد و دلبران در سالهای گذشته به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) گفت : مردم دیندار استان کردستان به ویژه در شهرستان قروه سابقه خوبی در بر پایی موکب و پذیرایی از زائرین مراسم بزرگ اربعین دارند و امیدواریم امسال بهتر از سالهای گذشته بتوانیم در خدمت عزیزانی که در این حرکت بزرگ حضور دارند باشیم .

 

 

 

الماسی با بیان این نکته که اربعین حسینی و نهضت عاشورا تنها منحصر به مسلمانان نیست ، اظهار داشت : اربعین همایش عظمت و قدرت نمایی بزرگ چند ده میلیونی است که مذاهب و حتی ادیان مختلف در این حماسه حضور دارند که این ویژگی وحدت آفرین نهضت عاشورا و مکتب امام حسین (ع) است .

 

 

در ادامه جواد حیدر پور نماینده ستاد اربعین استان کردستان گفت : تهعد استان کردستان در پذیرایی از زائرین 10 هزار نفر در هر وعده است که موکب های شهر بیجار با ظرفیت هزار نفر ، شهر سریش آباد با ظرفیت هزار نفر و شهر دلبران با ظرفیت 500 نفر امسال در کربلای معلی حضور دارند و انشاالله از ظرفیت ویژه شهرستان های استان به ویژه شهر قروه بهره خواهیم برد .

حیدر پور افزود : چهارمین سال پیاپی است که موکب فدائیان ولایت استان کردستان در هماش پساده روی اربعین فعالیت دارد و امسال در مسیر زائرین در نزدیکی تل زینبیه و از تاریخ 15 لغایت 26 مهرماه موکب برپا خواهد شد .

وی با اشاره به  اینکه مردم استان کردستان نیز می‌توانند در تامین غذا و اسکان زائران کمک کنند، افزود: شماره حساب 0110110100131583 بانک قوامین برای کمک‌های نقدی خیرین عزیز در نظر گرفته شده است .

حیدر پور همچنین از فعالیت 16 موکب در مسیر زائرین در داخل استان خبر داد .

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی موکب فدائیان ولایت

بازدید [ 370 ]