اخبار

قروه؛

جشن ولادت دخت نبی مکرم اسلام

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، مراسمی در حسینیه سپاه قروه برگزار شد.
جشن ولادت دخت نبی مکرم اسلام

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، در ابتدای این مراسم فرماندار شهرستان قروه ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) و روز مادر و همچنین بزرگداشت مقام زن، گفت: بعد از انقلاب و به برکت نظام اسلامی، زنان در عرصه های مختلف نقش آفرین و تعیین کننده بوده اند و امروز نیز در جامعه اسلامی ایران جایگاه ویژه ای دارند .

 

 

حسین الماسی با اشاره به انتخابات پیش رو  افزود: یکی از شاخص های توسعه انسانی در هر کشوری حضور فعال زنان در آن جامعه است و از این رو زنان در کشورمان بعد از انقلاب در صحنه های مختلف دینی، ملی ، اجتماعی، سیاسی و دیگر عرصه ها حضوری فعال داشته اند و انشالله در عرصه بزرگ انتخابات 2 اسفند نیز شاهد حضور حداکثری مردم و مشارکت آنان به ویژه بانوان باشیم.

 

در ادامه این مراسم امام جمعه قروه با اشاره به نقش و جایگاه زن در دین مبین اسلام در خصوص شخصیت و فضیلت های حضرت فاطمه زهرا (س) گفت : حضرت زهرا(س) در تمام  امور زندگی به خداوند توکل داشت و همیشه خداوند را در نظر می گرفت .

 

حجت الاسلام والمسلمین عابدین رستمی افزود: مادران باید خداوند را با اعمالشان به فرزند خود معرفی کنند و وقتی صبور باشند و در همه امور بر خدا توکل داشته باشند و در زمان مشکل قبل از هر کسی با خدا راز و نیاز کنند می توانند خدا را به فرزندان خود معرفی نمایند.

 

وی اظهار داشت: احترام به والیدن از خصائل حضرت زهرا(س) بود که باید برای همه ما الگو باشد چرا که احسان و نیکی به والدین نوعی عبادت است و خدا می داند که دعای پدر و مادر تنها چیزی است که راهگشا است .

 

حجت السلام رستمی تصریح کرد: حضرت فاطمه(س) الگوی کاملی برای همه انسان ها است و الگویی که اعمال صالح انجام داد و و انچه خئداوند فرموده است را در نظر داشت و مشکل جامعه ما فاصله گرفتن از این الگو ها است .

 

وی ادامه داد: مرد و زن در اسلام معنای خانواده پیدا کرده است و نظام اسلامی ریشه در خانواده دارد و باید از ترویج فرهنگ غلط در خانواده دوری کرد.

 

مدیحه سرایی، اجرای سرود، اجرای موسیقی، پخش کلیپ و اهدای جوائز به 41 نفر که نامشان زهرا، فاطمه و یا یکی از القاب حضرت زهرا بود، از جمله بخش های مختلف این مراسم بود.

 

 

 

 

.

جشن ولادت دخت نبی مکرم اسلام

بازدید [ 123 ]