اخبار

با تاکید فرماندار قروه :

جایگاه زباله های قروه تغییر کرد/پاکسازی دشت «جِنیان»

تأکید و پیگیری فرماندار قروه باعث شد تا زباله های دپو شده در دشت «جنیان» به خارج از شهرستان منتقل و مکان جدیدی با فراهم کردن استانداردهای لازم و راه اندازی سایت بازیافت انتخاب گردد.
جایگاه زباله های قروه تغییر کرد/پاکسازی دشت «جِنیان»

شامگاه چهارشنبه نشست کارگروه پسماند شهرستان قروه با محوریت اجرای مصوبات کارگروه قبل و خبر از تغییر جایگاه زباله های قروه از «جنیان» به مکان اولیه یعنی «شیخ جعفر» برگزار شد.

در این نشست ابتدا به بررسی تغییر جایگاه زباله های قروه پرداخته شد. در همین راستا به گفته فرماندار قروه براساس یافته ها و مطالعات علمی صورت گرفته از چهار نقطه شهرستان در نهایت بهترین نقطه با کمترین آسیب به «شیخ جعفر» اختصاص یافت.

موحد امان اللهی با بیان اینکه به مدت ۸ سال زباله ها در پهنه «شیخ جعفر» جمع آوری شده بود و با انتقال نادرست به «جِنیان» جنایت بزرگی در حق مردم صورت گرفت، افزود: این تغییر نیازمند مقدماتی است که باید شهرداری هرچه سریع نسبت به استانداردسازی آن اقدام کند.

مطابق اظهارات او قرار بر این است تا زمانی که مقدمات لازم در «شیخ جعفر» صورت می گیرد، زباله های دشت «جِنیان» از شهرستان خارج شده و حوضه آبخیز «جنیان» پاکسازی می شود.

امان اللهی همچنین از جمع آوری زباله در پهنه «شیخ جعفر» به صورت موقت و حمل روزانه و یا هفتگی آن به خارج از شهرستان تا زمان راه اندازی سایت بازیافت در این منطقه، خبر داد.

او به دهیار و یکی از اعضای شورای روستای «شیخ جعفر» که به نمایندگی از مردم روستا در این نشست حاضر بودند تأکید کرد که این بار با حداقل استانداردها کار آغاز می شود و جلوی آسیب ها گرفته خواهد شد.

همچنین انتشار فراخوان برای جذب سرمایه گذار در راستای راه اندازی سایت بازیافت در کنار جلوگیری از تکرار اشتباهات قبل و برنامه ریزی برای تفکیک زباله ها با فرهنگ سازی اصولی و در نهایت قایل شدن تسهیلاتی برای مردم روستای «شیخ جعفر» از دیگر مواردی بودند که فرماندار قروه به آن ها اشاره داشت.

به گفته امان اللهی باید برای آینده شهرستان برنامه داشت و صرفه و صلاح کلی را در نظر گرفت لذا هرگونه بی توجهی به این مسئله جنایت بوده و اگر جلوی این جنایت گرفته نشود خیانتی بزرگ است.

دوری از مماشات     

در دستور کار دوم وضعیت فضولات حیوانی بزرگترین واحد تولیدی شهرستان در بخش دامداری بررسی شد که در این زمینه هم فرماندار قروه با بررسی کارهای انجام شده خطاب به مسئولان هشدار داد که مماشات را کنار گذاشته و هر کدام در راستای وظیفه خود اقدام کنند.

موحد امان اللهی با ابراز تعجب از اینکه فقط در قروه مماشات وجود دارد، گفت:متولی هرکاری مشخص است و اینکه وارد حوزه وظایف یکدیگر بشویم و مماشات کنیم هیچ کاری پیش نمی رود لذا با رعایت قانون در راستای صرفه و صلاح هر دو طرف کار شود.

او با انتقاد از اینکه بعضی از رؤسای ادارات در جلسات مهم حضور نمی یابند اما برای برنامه های غیرضرور حاضرند، دستور بازدید از مرکز دامداری مدنظر و ارائه گزارش کار در اسرع وقت توسط متولیان امر را داد.

نشست کارگروه پسماند قروه با تلاش برای توجیه نمایندگان مردم «شیخ جعفر» در حالی پایان یافت که نگاه جدی فرماندار قروه به عنوان مسئول ارشد در شهرستان در راستای حفظ سلامت مردم آشکار و ملموس بود، به طوری که اعلام کرد در این زمینه جدیت دارد و اجازه تکرار خطاهای گذشته را نخواهد داد. مسئله ای که مسئولان قبل چندان نسبت به آن حساسیت نداشتند و تنها با وعده های شعاری مردم را دلخوش می کردند.

بازدید [ 440 ]
برچسب ها