اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

تکثیر نسل سالم براساس ازدواج مناسب شکل می گیرد .

فرماندار قروه با تأکید بر ترویج ازدواج آسان، رعایت استانداردها برای تشکیل زندگی مشترک را عامل تکثیر نسل سالم و موفق دانست.
تکثیر نسل سالم براساس ازدواج مناسب شکل می گیرد .

موحد امان اللهی شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان قروه اظهار داشت: دانشجو قشری است که در طول تاریخ در تمامی مناسبت ها طلایه دار بوده و همیشه هم حضور داشته اند.

به گفته وی یکی از مباحثی که در خصوص قشر دانشجو مطرح است و رهبر انقلاب هم به آن تأکید بسیار دارد مربوط به ازدواج دانشجویی بوده، موضوعی که به نام ازدواج آسان شناخته می شود.

امان اللهی با بیان اینکه در شهرستان قروه یکی از آسیب هایی که در اولویت قرار دارد موضوع طلاق است، افزود: باید ضمن بررسی دلیل بالا رفتن طلاق، این موضوع را هم مدنظر قرار داد که وقتی با یک مشاوره تخصصی دو نفر باهم ازدواج می کنند براساس یک مبنایی به زندگی مشترک خود وارد می شوند.

وی در نظر گرفتن این مبنا برای تمامی مراحل زندگی را مهم دانست و تصریح کرد: بالا رفتن سن ازدواج یکی از دلایل آسیب های موجود در جامعه است و در واقع وقتی زنان و مردان دچار آسیب می شوند بنیان جامعه و خانواده هم آسیب می بیند.

فرماندار قروه ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه باتوجه به وضعیت معیشتی خانواده ها را مهم و ضروری خواند و بر فرهنگ سازی برای کاهش چشم و هم چشمی تأکید کرد.

مطابق اظهارات موحد امان اللهی ازدواج سالم، پایه و اساس تکثیر یک نسل سالم است و این محقق نمی شود مگر تلاش ها بیشتر و فرهنگ سازیها گسترده تر شود.         

بازدید [ 446 ]
برچسب ها