اخبار

فرماندار قروه:

توجه به آموزش و پرورش پایه رشد و توسعه جامعه است

فرماندار قروه گفت: پایه رشد و توسعه یک جامعه در گرو توجه به آموزش و پرورش است تا از این طریق نوجوانان و جوانان با تلاش و تعهد، آینده روشنی برای ایران اسلامی رقم بزنند
توجه به آموزش و پرورش پایه رشد و توسعه جامعه است

پرویز کولانی در مراسم جشن ستارگان و تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری و معلمان نمونه شهرستان قروه اظهار کرد: ارتقای سطح علمی و تحصیلی فرزندان به منظور تربیت مدیران آگاه، عالم و توانمند آینده از مهمترین مسائلی است که باید خانواده ها و متولیان امر آموزش و پرورش در تحقق آن تلاش کنند.

وی با بیان اینکه آینده کشور در دست توانای دانش آموزان فعلی است، افزود: در جامعه پیشرفته امروزی کسب علم و دانش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کولانی تاکید کرد: در عرصه بین المللی و سیاسی نظام جمهوری اسلامی تاثیر بسزایی بر تحولات داشته است و بدون حضور ایران اسلامی معادلات منطقه ای حل نمی شود که این نشان از قدرت بالای سیاسی نظام ما در عرصه بین المللی دارد.

وی یادآور شد: این اقتدار سیاسی حاصل حضور مردم در صحنه های مختلف، اقتدار رهبری، اتحاد ملت، خون شهدا و تلاش و جدیت جوانان و نخبگان جامعه است.

سرپرست آموزش و پرورش قروه نیز در این مراسم گفت: امسال یک هزار و 985 نفر از دانش آموزان این شهرستان در کنکور سراسری شرکت کردند که از این تعداد، 37 نفر رتبه زیر هزار و پنج نفر رتبه های زیر 20 را در مقاطع مختلف تحصیلی کسب کردند.

جعفر عبدالملکی با اشاره به اینکه از 103 دانش آموز سوم متوسطه نظری که در امتحانات نهایی معدل بالای 17 داشتند، تجلیل می شود، افزود: امسال 20 نفر از دانش آموزان این شهرستان رتبه های برتر استانی و کشوری در المپیاد، جشنواره ها و مسابقات علمی بدست آوردند.

وی با بیان اینکه باید خود را به علم و دانش روز مسلط کنیم، اظهار کرد: در جامعه پیشرفته امروزی، اهمیت کسب علم و دانش و تکنولوژی هر روز بیشتر می شود و به بیان دیگر اگر با دانش روز هماهنگ نباشیم امکان ادامه وجود نخواهد داشت.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان هم در این مراسم گفت: نفرات برتر کنکور سراسری دانایان شهر هستند که امید زیادی برای تعیین سرنوشت آینده کشور به ایشان هست.

نامدار خطاب به دانش آموزان گفت: قروه از نظر نیروی انسانی و معلمان خوب و بها دادن مردم به تحصیل فرزندان شان شرایط مطلوبی دارد که 2 مزیت مهم این شهرستان محسوب می شود.

سینا اوسطی رتبه 78 رشته علوم تجربی با اشاره به عوامل موفقیت در کنکور سراسری گفت:اولین رمز موفقیت تلاش است و یک دانش آموز کنکوری تا آن جایی که ظرفیت دارد ساعت مطالعه و توانش اجازه میدهد بیشترین استفاده از زمان را ببرد.

به گفته وی  تلاش در کنکور همراه با برنامه ریزی است دانش آموزان نباید کنکور را ساده بگیرند چرا که باعث می شود در این زمینه کمتر تلاش کنند و به آن نتیجه دلخواه خود نرسند.

اوسطی کنترل در برخورد، هیجانات و احساسات را در سر جلسه کنکور را عامل رمز موفقیت دانست و گفت:جدی گرفتن آزمون ها است چرا که آزمون یک مهارت است که احتیاج به تمرین، تداوم  و کنترل زمان دارد.

وی با اشاره به شرایط نامناسب از لحاظ مهیا نبودن وسیله سرمایی در سر جلسه گفت: شرایط آزمون برای دانش آموزان از لحاظ تهویه هوا و کنترل شرایط آزمون یک شرایط استاندارد نبود حرف زدن و قدم زدن مراقبین در سرنوشت دانش آموزان تاثیر دارد.

اوسطی کمبود مشاوره خوب در مدارس را از مشکلات دانش آموزان دانست و گفت: دانش آموزان سوم متوسطه که خود را برای کنکور آماده می کنند یک مسیر و برنامه جدا است و نیازمند کسی هستند به دانش آموزان کمک کنند و آموزش بدهند چگونه برای کنکور هدف گذاری کنند تا از سردرگمی در بیایند.

محسن کاشفی کیا رتبه 18 رشته ریاضی فیزیک رمز موفقیت خود را تلاش بیشتر نسبت به مناطق برخوردار عنوان کرد و گفت: باید دانش اموزان به دروس عمومی هر چند ضریب کمتری نسبت به دروس تخصصی دارند توجه کنند.

وی از اینکه بسیاری به دانش اموزان توصیه می کنند دروس عمومی را در سه ماه اخر مطالعه کنند انتقاد کرد وافزود: این روش اشتباهی است.

کاشفی کیا از اولیا خواست با فراهم کردن ارامش را در محیط خانه ، کاهش رفت و امد، تغدیه مناسب و کنترل خواب به فرزندانشان کمک کنند و متقابل دانش اموزان باید بدانند اولیا ان ها بهترین مشاوره و دلسوزترین افراد هستند که فرزندانشان را بزرگ کرده اند و صلاح ان ها را می خواهند.

شریفه مفاخری دبیر نمونه زبان انگلیسی شهرستان قروه گفت: در درس زبان انگلیسی اصلی ترین عامل موفقیت پشتکار، تکرار و تمرین است چرا که یادگیری زبان انگلیسی مثل هر زبان دیگری مستلزم یادگیری از طریق تکرار است.

وی افزود:برای موفقیت در سوالات کنکور 2 فاکتور مهم حائز اهمیت است یادگیری لغات جدید از طریق جملات جدید و حل سوالای متون انگلیسی است.

اعظم گوهری دبیر نمونه زیست شناسی شهرستان قروه گفت:اصلی ترین عامل در پیشرفت دانش آموزان در درس زیست شناسی خواندن صحیح و با دقت مطالب ، مرور بر درس های مطالعه شده و پشتکار و تمرین های بسیار زیاد در درست خواندن مطالب و تست زدن است.

به گفته وی بالا بردن ساعات مطالعه و برنامه ریزی مرتب و دقیق نقش بسزایی در موفقیت دانش آموزان دارد.

 

بازدید [ 883 ]
برچسب ها