اخبار

فرماندار شهرستان قروه:

تنها راه کسب سواد عمقی در جامعه آشتی با کتاب است

فرماندار قروه به کار بردن خلاقیت در مباحث فرهنگی را مهم دانست و بی اهمیتی نسبت به کتاب را ریشه اصلی پایین بودن مطالعه در جامعه عنوان کرد.
تنها راه کسب سواد عمقی در جامعه آشتی با کتاب است

پرویز کولانی در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قروه با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان، اظهار داشت: امروزه به واسطه روش های غلط مطالعه و کسب اطلاعات با مطالعه روزنامه وار در فضای مجازی، کتاب به عنوان یک عنصر تأثیرگذار در مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... مغفول مانده است.
به گفته وی در دهه اخیر سبد فکری جامعه پر شده از مطالب نامفهوم در شبکه های اجتماعی و در واقع هرگز نمی توان از فضای مجازی به جهان بینی و راه درست دست یافت.
کولانی با بیان اینکه در بحث فرهنگ نیاز است از راه های تکراری بی نتیجه جلوگیری کرد، افزود: به کار بردن خلاقیت در فرهنگ باتوجه به انعطاف پذیری آن می تواند مسیر گرایش مردم به کتاب و کتابخوانی را هموار سازد.
وی بر بررسی دلایل دوری کردن مردم از کتاب تأکید کرد و خواستار استفاده از روش های نوین برای تقویت فرهنگ کتابخوانی شد.
کولانی فراهم کردن شرایط مناسب برای مطالعه از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری را مهم دانست و تصریح کرد: فضای کتابخانه ها باید به گونه ای باشد که مردم را به سمت خود جلب کند و در آنان ذوق و شوق فراهم آورد.
فرماندار قروه از بی اهمیتی نسبت به کتاب به عنوان ریشه اصلی نام برد و عنوان کرد: تا زمانی که کتاب برای ما در اولویت نباشد و نیاز به کتاب در بعد فرهنگی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری مهیا نشود وضعیت جامعه بهبود نخواهد یافت.
پرویز کولانی با اشاره به اینکه تنها راه بالا بردن عمق سواد و فکر بازگشت به کتاب است از فرهنگ سازی و ترویج کتاب به ویژه میان مسئولان ادارات که نگاه مردم را به دنبال دارند به عنوان الگویی اثربخش گفت.


بازدید [ 1067 ]