اخبار

فرماندار قروه :

تقویت آموزش های فنی و حرفه ای در بالفعل رساندن ظرفیت های قروه موثر است

فرماندار قروه گفت: یکی از راه های بالفعل رساندن ظرفیت های شهرستان، تقویت آموزش های فنی و حرفه ای است.
تقویت آموزش های فنی و حرفه ای در بالفعل رساندن ظرفیت های قروه موثر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه،پرویز کولانی در همایش هفته ملی مهارت با اشاره به اینکه به برخی از ظرفیت های شهرستان عمیقا توجه نشده است افزود: ظرفیت های شهرستان را می توان با آموزش های فنی و حرفه ای به فعلیت رساند.

وی اظهار کرد: یکی از ظرفیت های شهرستان قروه در زمینه ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی معادن و سنگ های مرغوب شهرستان است که هر چند اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفته است اما نیازمند تلاش و اهتمام بیشتر است.

به گفته وی امروزه یکی از خلاء هایی که اقتصاد کشور را به انواع بیماری مبتلا کرده است؛ خلاء در آموزش های فنی و حرفه ای است که به عنوان یک موضوع مهمی می تواند اقتصاد کشور را از اقتصاد تک محصولی و وابسته به نفت نجات دهد.

وی اضافه کرد: آموزش های مهارتی به دلیل توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقای توانمندی های فناورانه به عنوان یکی از ارکان اساسی در برنامه های توسعه است که می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف توسعه ایفا نماید.

کولانی با بیان اینکه نگاه ویژه ای در چند سال اخیر در حوزه کارهای دانش بنیان و مهارت های فنی و حرفه ای و کارگاه های آموزشی در سطح کشور و شهرستان صورت گرفته است گفت: باید در این زمینه توجه بیشتری در این امر صورت بگیرد چرا که هنوز در ابتدای کار هستیم.

وی بر اصلاح فرهنگ کار و تلاش به عنوان یک موضوع مهم تاکید کرد و افزود: باید فرهنگ کار آفرینی و تلاش در جامعه ، فرهنگ تولید، نوآوری و خلاقیت در بطن جامعه ترویج شود.

کولانی با اشاره به اینکه دوری از پشت میز نشینی ارزش دادن به تولید و کارآفرینی است اظهار کرد: با آموزش و مهارت در آموزش فنی و حرفه ای می توان در حوزه تولید و کارآفرینی موفق شد و سود بیشتری را بدست آورد.

وی فراهم کردن شرایط و بسترهای لازم برای خلاقیت ها برای ورود به چرخه تولید را وظیفه مسئولان دانست

بازدید [ 186 ]
برچسب ها