اخبار

قروه؛

تشریح برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ستاد ساماندهی شئون فرهنگی

جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی و مناسبت های دینی شهرستان قروه در خصوص مناسبت های ماه مبارک رمضان ، در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد
تشریح برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ستاد ساماندهی شئون فرهنگی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، فرماندار شهرستان قروه ضمن تبریک پیشاپیش ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران و مؤمنین در این ماه ، گفت : اقامه نماز در ادارات و مدارس در همه ایام به ویژه در ماه مبارک رمضان از مسائل واجب است که ادرات باید شرایط مناسب برای برپایی نماز جماعت را فراهم نمایند تا این واجب شرعی که بر هر فرد مسلمانی تکلیف است به درستی ادا شود .

موحد امان اللهی اظهار داشت : نظارت مستمر در خصوص قیمت و به ویژه مسئله بهداشت توسط ادارات صنعت، معدن و تجارت و همچنین اصناف و کارشناسان شبکه بهداشت باید به صورت جدی انجام گیرد .

وی به برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان نیز اشاره داشت و گفت با توجه به اینکه مراسمات متعدد در این ماه برای جمع آوری کمک های خیرین صورت می گیرد ، می طلبد که با برنامه ریزی درست و برگزاری یک مراسم واحد این برنامه را به نحو احسنت اجرا نمود .

امام جمعه قروه و رئیس این ستاد نیز در این جلسه گفت : اساس همه برنامه‌ها در ماه مبارک رمضان باید با قرآن باشد و برنامه ها به صورت مسجد محور برگزار گردد .

حجت الاسلام حسن بابائیان افزود : آذین بندی شهر در ماه مبارک رمضان برای همخوانی با ماه مبارک در راستای حفظ حرمت رمضان امری لازم است و ادارات نیز باید در این مسئله اقدامات لازم را انجام دهند .

برپایی کلاس های آموزشی در خصوص احکام و شرع مقدس اسلام ، محفل انس با قرآن و جمع خوانی و جزء خوانی قرآن کریم در ادارات و مساجد ، لزوم محیا کردن شرایط و تمیزی نمازخانه های ادارات و مدارس برای استقبال از ماه مبارک و برنامه ریزی مناسب برای واحد های صنفی عرضه کننده مواد غذایی در ایام ماه مبارک و همچنین در نظر گرفتن مکان های مناسب برای مسافران ، از جمله موارد دیگری بود که امام جمعه قروه به آنها اشاره کرد .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قروه نیز  از اعزام 160 نفر از مبلغین بومی و اعزامی از شهر مقدس قم به مناطق شهری و روستایی این شهرستان به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد .

علی محسن منتشلو افزود : از این مبلغین خواهر و برادر 40 نفر از شهر مقدس قم ، 15 نفر از روحانیون اداره اوقاف و امور خیریه و سایر مبلغین نیز از افراد بومی مستقر در شهرستان و طرح هجرت هستند . 

تشریح برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ستاد ساماندهی شئون فرهنگی

بازدید [ 372 ]
برچسب ها