اخبار

معاون وزیر بهداشت خبر داد :

تجهیز بخش هایی از بیمارستان قروه

معاون درمان وزیر بهداشت وضعیت بیمارستان قروه را نامناسب دانست و از جبران عقب ماندگی گفت و خبر داد که به زودی بخش های آی سی یو و زایمان این بیمارستان تجهیز خواهند شد.
تجهیز بخش هایی از بیمارستان  قروه

به گزارش روابط عمومی فرماداری شهرستان قروه ،

قاسم جان بابایی شامگاه چهارشنبه در جریان سفر فوق العاده به شهرستان قروه با هدف بررسی وضعیت بیمارستان شهید بهشتی قروه اظهار داشت: این بازدید به دعوت نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در راستای بررسی وضعیت درمانی و بهداشتی قروه صورت گرفت.

 

به گفته او قروه شهرستان پرجمعیتی است و بیمارستان اینجا نیازمند توسعه و تجهیز امکانات است که البته بخش هایی توسعه یافته اما عقب ماندگی هایی وجود دارد که  تصمیم گیری وزارت بهداشت با پیگیری های نماینده و رئیس دانشگاه را نیاز دارد.

 

جان بابایی یکی از ضروری ترین نیازهای اساسی بیمارستان قروه را تأمین دستگاه سی تی اسکن دانست و افزود: تأمین این دستگاه از اولویت های وزارت بهداشت خواهد بود و به زودی با قابلیت های ویژه و جدید دستگاه سی تی اسکن تحویل می گردد.

 

او با بیان اینکه بیمارستان در طول زمان توسعه مقطعی پیدا کرده گفت که اما همچنان عقب ماندگی هایی هست برای مثال اتاق عمل بیمارستان کوچک است و پاسخگوی نیاز مردم قروه نیست و گرچه خیرین 4 اتاق عمل اضافه کرده اند اما کفایت نمی کند.

 

جان بابایی از تأمین تجهیزات لازم اعم از دستگاه بیهوشی و دیگر امکانات موردنیاز و تحویل آن ها در سریع ترین زمان ممکن برای بخش اتاق عمل بیمارستان خبر داد

 

او در ادامه توسعه بخش زایمان را نیاز بعدی بیمارستان دانست و بیان کرد که این بخش مغفول مانده و باید مشکلات آن رفع و تأمین شود.

 

مطابق سخنان معاون درمان وزیر بهداشت یکی از نیازهای واجب بیمارستان قروه بخش ویژه یا آی سی یو است. بخشی که از نظر قاسم جان بابایی نیازمند برنامه ریزی برای ساخت و تجهیز امکانات توسط وزارت بهداشت بوده و باید در این زمینه سریع کار شود.

 

او با اعلام اینکه آمادگی برای جبران عقب ماندگی بیمارستان قروه که مزمن و طولانی شده را داریم و در واقع این وضعیت حق مردم این شهرستان نیست و باتوجه به جمعیت شهرستان و از طرفی همجوار بودن با دهگلان و سرریز بیماران به قروه، باید امکانات بیشتری را داشته باشند.

 

جان بابایی همچنین به این نکته اشاره کرد که مردم برای استفاده از خدمات درمانی بهتر به شهرهای همجوار می روند و در این زمینه از سختی و هزینه بر بودن این رفت و آمدها گفت و تٔکید کرد که کمبودها و نواقص به همت وزارت بهداشت رفع خواهد شد

 

براساس گفته های او برای توسعه بیمارستان قروه دو راه وجود دارد یا باید بیمارستان جایگزین جدید ساخته شود و یا توسعه بیمارستان فعلی لحاظ شود که برای بیمارستان جدید نیازمند اعتبار از محل سفرهای رئیس جمهوری هستیم که زمان بر خواهد بود اما برای روش دوم سرعت عمل خوبی خواهیم داشت و اعتبار هم تأمین می شود.

 

جان بابایی توسعه فاز دوم بیمارستان شهید بهشتی قروه را از اولویت های وزارت بهداشت دانست و بیان کرد: در حال حاضر بهترین روش توسعه بیمارستان است که برای فاز دوم آن 150 تخت اضافه می شود و برای بیمارستان جایگزین هم بعداً کار خواهد شد

 

او از تحویل دستگاه اکسیژن ساز باتوجه به نیاز ضروری بیمارستان تا دو هفته آینده خبر داد و گفت که دستگاه سی تی اسکن هم در سریع ترین زمان ممکن ارسال می شود.

 

این مقام مسئول همچنین از تجهیز اتاق عمل و افزایش اتاق های آن از 4 به 6 و ایجاد 2 ریکاوری استاندارد خبر داد و تصریح کرد که تمامی تجهیزات لازم تهیه و تأمین می گردد.

 

قاسم جان بابایی در نهایت از پیگیری برای جبران کمبود پزشک گفت و خبر خوشی را هم به کادر درمان داد و افزود که تا هفته آینده اعتباری برای کارانه توزیع می گردد و از این بابت مشکل کارانه پرسنل درمانی حل خواهد شد.

 

لازم به ذکر است در این بازدید رئیس دانشگاه های علوم پزشکی قطب غرب کشور، رئیس بیمارستان های کل کشور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فرماندار و مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهگلان به همراه نماینده مجلس حضور داشتند.

پرویز اوسطی شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت بیمارستان شهید بهشتی قروه با حضور معاون درمان وزیر بهداشت اظهار داشت: حوزه بهداشت و درمان یک حوزه راهبردی است که در آن شاهد مشکلات اساسی و عقب ماندگیهای مضاعفی هستیم.

 

به گفته او اعتبارات کلانی به حوزه بهداشت درمان تعلق می گیرد اما به صورت متوازن میان استان ها توزیع نمی شود و در واقع دیده می شود که در کشور توسعه عدالت محور نیست لذا انتظار می رود توزیع اعتبارات عادلانه بوده و به مناطقی چون شهرستان قروه توجه بیشتری شود.

 

اوسطی با بیان اینکه باید تجهیزات بیمارستانقروه تکمیل گردد، افزود: یکی از مشکلات اصلی در بیمارستان قروه مر بوط به نیروی انسانی است و در این زمینه ضعف هایی وجود دارد که باید رفع گردد.

 

او به پروژه های نیمه کاره حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و خواستار تسریع در راه اندازی پروژه های فوق شد.

 

اوسطی همچنین به بهره مند نشدن کردستان از اعتبارات کرونا اشاره داشت و بیان کرد که باید استان کردستان هم از این اعتبارات استفاده کند.

 

او در نهایت تأکید کرد که باید بتوان بیمارستان شماره 2 قروه را راه انداخت چرا که تنها با راه اندازی بیمارستانی دیگر است که نیازهای درمانی مردم رفع می گردد.

بازدید [ 196 ]
برچسب ها