اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار تن گندم در قروه خریداری شده است.

فرماندار قروه از خریداری بیش از ۱۵۰ هزار تن گندم در شهرستان خبر داد و بر دقت در افت زنی و صبوری به خرج دادن برای بررسی کیفیت گندم تأکید کرد.
تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار تن گندم در قروه خریداری شده است.
روز شنبه فرماندار قروه بازدیدی از مراکز خرید و سیلوهای گندم در شهرستان قروه داشت. در این بازدید برای نخستین بار سه مؤلفه اساسی «صبوری، دقت و سرعت» در هنگام افت گیری گندم دریافتی از کشاورز مدنظر قرار گرفت.

مسئله ای که فرماندار در هر مرکز و سیلویی که می رفت از مسئول افت زنی درخواست مراحل کار را می کرد و تا زمانی که به تطبیق آنچه در حال انجام بود با افتی که از قبل نوشته شده بود نمی پرداخت، محل را ترک نمی کرد.

همچنین دیگر نکته مهمی که زیر ذره بین «موحد امان اللهی» قرار گرفت، سامانه ثبت گندم بود که از نظر بروز رسانی و تطبیق با مقدار نوشتاری بررسی شد.

وی در جریان این بازدید ، از ارزیابی مراکز و سیلوهای گندم گفت و اظهار داشت: تا کنون در شهرستان قروه ۱۵۰ هزار و ۵۶ تن گندم از کشاورزان خریداری شده که از این میزان ۳۴ هزار و ۲۱ تن به خارج از شهرستان حمل گردیده است.

به گفته امان اللهی از میزان گندم خریداری شده در حال حاضر ۷۳ هزار و ۱۹۰ تن مربوط به مراکز خرید تعاون روستایی، ۷۳ هزار و ۳۰۰ تن در سیلو ها و ۳ هزار و ۵۶۶ تن مختص به انبار غله است.

وی همچنین به پرداخت هزینه گندم خریداری شده از کشاورزان اشاره کرد و افزود: کشاورزانی که تا یک مرداد ماه گندم خود را تحویل و در سامانه ثبت شده است ۵۰ درصد پول خود را دریافت کرده اند و مابقی هم به مرور پرداخت خواهد شد.

امان اللهی در پاسخ به این سؤال که چرا بین افت زنی مراکز خرید تعاون روستایی با سیلوهای بخش خصوصی تفاوت وجود دارد، بیان کرد: شاخص افت زنی طبق استاندارد ابلاغی برای هر مرکزی یکی است اما مراکز تعاون روستایی ملاحظه کشاورز را دارد و مقداری به وضعیت کشاورز توجه بیشتری نشان می دهد.

وی بر دقت در افت زنی و صبوری به خرج دادن این مسئله برای رعایت عدالت تأکید و وضعیت مراکز و سیلوها را به نسبت مناسب ارزیابی کرد.

بازدید [ 597 ]
برچسب ها