اخبار

تاکید معاون هماهنگی امور اقتصاد استاندار بر جذب 22 میلیارد تومان اعتبار مشاغل روستایی شهرستان قروه

معاون هماهنگی امور اقتصاد استاندار در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان قروه ضمن تاکید بر جذب 22 میلیارد تومان اعتبار مشاغل روستایی شهرستان قروه ، برای تسهیل در جذب تسهیلات اشتغال با بانک های عامل اتمام حجت کرد و خواستار تسهیل در روند کار تا پایان تیرماه و کناره گیری مسئولان بی تعهد شد.
تاکید معاون هماهنگی امور اقتصاد استاندار بر جذب 22 میلیارد تومان اعتبار مشاغل روستایی شهرستان قروه
حسین فیروزی روز یکشنبه مورخ 17 تیر ماه در نشست شورای اشتغال شهرستان قروه که با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک های عامل برگزار شد از وضعیت نامناسب اشتغال در قروه انتقاد کرد.

وی با ابراز تاسف از آمار ارائه شده در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال در قروه گفت باید از این فرصت بهترین بهره را برد

وی با بیان اینکه مدیر به جای اینکه بخشنامه ها را به دست گرفته و با سخت گیری مانع پیشرفت کار شود باید روحیه تفویض اختیار میان مدیران استان و شهرستان را تقویت کرده و در واقع کلان نگری ، مهارت ادراکی و قدرت جسارت، ریسک و خطر پذیری را داشته باشند.

وی به استناد آمارها از مردم کردستان به عنوان خوش حساب ترین مشتریان بانکی نام برد و گفت: با وجود چنین مردمی و باتوجه به این همه حجم بیکار و نیاز به تأمین منابع مالی برای اشتغال و رونق تولید چرا بی توجهی و تعلل وجود دارد؟

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نسبت به هزینه های تحمیل شده برای تعلل در کار هشدار داد و یادآور شد: مدیران بانک ها باید اختیار لازم را جهت جذب 22 میلیارد تومان اعتبار به شعبه های شهرستان بدهند .

به گفته حسین فیروزی هر مسئولی که تعهدش را نسبت به مردم انجام دهد باید دستش را بوسید و در غیر این صورت به هر دلیل و بهانه ای که تعهدات لازم انجام نشود آن مسئول باید کنار برود.

وی بار دیگر مسئولان و عوامل بانک ها را خطاب قرار داد و ضمن تذکر دوباره، خواستار جذب اعتبارات ۲۲ میلیارد تومان اشتغال تا پایان تیرماه شد و گفت هر مدیری که توانایی این کار را ندارد خودش استعفا دهد.

فیروزی همچنین خواستار تغییر نگاه تسهیل گرانه مسئولان نسبت به بخشنامه ها و گذاشتن شروط بر مبنای واقعیت جامعه شد و دستور داد عوامل بانکی و مدیران دستگاه های اجرایی تسهیلات حوزه اشتغال را تعیین تکلیف کنند.

بازدید [ 524 ]
برچسب ها