اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

بیان نقاط قوت و ضعف از ضرورت های حرفه خبرنگاری است

فرماندار قروه رعایت اخلاق حرفه ای، بیان نقاط ضعف و قوت در کنار هم را برای خبرنگاران ضروری دانست و بر بالا بردن آستانه تحمل مسئولان در زمینه انتقاد پذیری تأکید کرد.
بیان نقاط قوت و ضعف از ضرورت های حرفه خبرنگاری است

موحد امان اللهی صبح امروز در نشست تخصصی با خبرنگاران شهرستان قروه به مناسبت روز خبرنگار با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: خبرنگاری رسالت خطیری است که نیازمند رعایت اخلاق حرفه ای بوده و باید به انعکاس حرف های مردم و در مقابل عملکرد مسئولان بپردازد.

وی با تأکید بر بالا بردن ظرفیت نقدپذیری مسئولان، افزود: آستانه تحمل در افراد متفاوت بوده و در واقع امروزه باتوجه به وضعیت موجود آستانه تحمل جامعه هم پایین رفته و این مهم نیازمند تقویت است.

امان اللهی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری «با انتقاد منطقی مخالف نیستم اما نباید بذر ناامیدی در منطقه پاشید»، تصریح کرد: امروزه در عصر ارتباطات، بمباران اطلاعاتی شدیدی به روی همه اذهان عمومی دنیا قرار دارد که در این وضعیت قدرت های رسانه ای بزرگ در حال نابود کردن کشورهای دیگر هستند.

به گفته وی به وضوح دیده می شود که این قدرت های رسانه ای اخلاق حرفه ای خود را رعایت نمی کنند و در واقع باید دانست که رعایت اخلاق در سطح بین المللی متأسفانه همانند قانون جنگل است.

امان اللهی از جنگ روانی شکل گرفته در کشور گفت و بیان کرد: در این وضعیت رسانه ها هنگام انتشار نقاط ضعف همزمان نقاط قوت را هم عنوان کنند و با انعکاس مطالب پلی بین مردم و مسئولان باشند.  

وی در ادامه در انتقاد به این نکته که بسیاری از مسئولان، خبرگزاری ها را رصد نمی کنند و منتظر دریافت لینک از جانب خبرنگار هستند، گفت: هر کسی به هر اندازه اخبار را رصد کند به همان اندازه هم به روز است و اطلاعاتش بالا می رود لذا مسئولی که خبرها را رصد نمی کند قطعاً خود ضرر خواهد کرد.  

تأکید بر دعوت از همه خبرنگاران در برنامه ها و نشست های مرتبط و بهره گیری از ظرفیت های رسانه در راستای اعتلای ارزش های انقلاب از دیگر مواردی بودند که موحد امان اللهی به آن ها پرداخت.

در پایان این نشست از خبرنگاران فعال شهرستان تجلیل شد.

بازدید [ 629 ]
برچسب ها