اخبار

چهارمین روز از هفته دولت

بهره برداری از 2 طرح صنعتی در شهرستان قروه آغاز شد

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، بهره برداری از 2 طرح صنعتی با حضور فرماندار و مسئولان استانی و محلی در این شهرستان آغاز شد و عملیات اجرایی سه طرح خدماتی و آموزشی نیز شروع شد.
بهره برداری از 2 طرح صنعتی در شهرستان قروه آغاز شد

واحد سنگبری شهرک صنعتی آونگان یکی از این طرح ها است که برای راه اندازی آن 10 میلیارد ریال از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه شده و هشت نفر نیز در این واحد مشغول کار شده اند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قروه ر حاشیه افتتاح این واحد سنگبری گفت: با بهره برداری از این واحد، برش انواع سنگ های چینی،کریستال،مرمر و تراورتن با هدف جلوگیری از خام فروشی انجام و به کارگاه های مصنوعات سنگی تحویل داده می شود.


علی منتشلو با اشاره به اینکه ملک این واحد پیشتر از سوی بانک عامل بدلیل بدهی مصادره شده بود، اظهار کرد: سرمایه گذاری جدید این واحد را خریداری و با پرداخت بدهی آن را از مصادره بانک خارج کرد.
وی با تاکید به اینکه قدمت شهرک صنعتی آونگان بیش از 25 سال است و از 25 واحد صنعتی مستقر در شهرک تنها 10 واحد فعال یا نیمه فعال هستند، افزود: هنوز امکانات زیرساختی اولیه این شهرک آماده نیست و فاقد گاز، آب و روشنایی معابر است.


منتشلو با بیان اینکه با پیگیری فرماندار قروه، امسال اعتباری برای عمران و زیرساخت شهرک های صنعتی آونگان در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: فراهم نبودن زیرساخت های اولیه، عاملی برای عدم سرمایه گذاری و رغبت سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی برای حضور در شهرک های صنعتی است.
به گفته وی، در حال حاضر 19 واحد سنگبری فعال در شهرستان وجود دارد که 95 نفر در این واحدها مشغول کار هستند.


گازرسانی به کارخانه آسفالت اندیش دانا در قروه
رئیس شرکت گاز قروه در آیین گازرسانی به کارخانه آسفالت اندیش دانا گفت: از 302 واحد تولیدی و صنعتی کردستان 25 واحد تولیدی - صنعتی در شهرستان قروه است که به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت مایع، گازرسانی به واحدها در دستور کار قرار گرفته است.
شهزاد حنیفی اضافه کرد: از 25 واحد تولیدی - صنعتی 2 واحد سال گذشته از نعمت گاز برخوردار شدند.
به گفته وی، طرح گازرسانی به کارخانه آسفالت اندیش دانا یک میلیارد و 900 میلیون ریال هزینه داشته که توسط مالک پرداخت شده و سالیانه معادل 300 هزار لیتر در مصرف سوخت مایع این واحد صرفه جویی می شود.


عملیات اجرایی مرکز نگهداری معلولان ذهنی و سالمندان در قروه آغاز شد
مدیرعامل مجتمع فرهنگی و هنری باران در آیین کلنگ زنی مرکز نگهداری از معلولان ذهنی و سالمندان باران در زمینی به مساحت پنج هزار و 200 مترمربع گفت: این مرکز در سه فاز اجرایی شامل 2 آسایشگاه معلولان ذهنی، 2 آسایشگاه سالمندان، یک سایت اداری و آموزشی و یک طبقه سوئیت احداث می شود.
شهلا مرادی با اشاره به اینکه زمین توسط یک خیر واگذار شده است، افزود: مبلغ برآورد برای اجرای فاز اول 12 میلیارد ریال و از محل اعتبارات مشارکت های مردمی و کمک های بهزیستی است.


مرکز اورژانس اجتماعی قروه راه اندازی شد
معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان از راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان قروه خبر داد و گفت: این طرح با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و حرکت به سمت سلامت اجتماعی ایجاد شده است.
محسن شجاعی افزود: قروه چهارمین شهرستان در استان کردستان است که به مرکز اورژانس اجتماعی مجهز می شود.
وی مراکز اورژانس اجتماعی با توجه به روند رو به گسترش آسیب های اجتماعی و حل بحران به وسیله فعالیت های تخصصی و کارشناسی شده برای جامعه را امری مهم و ضروری دانست.


شجاعی با اشاره به اینکه مداخله اورژانس اجتماعی در چهار بخش است، تاکید کرد: این مرکز مجهز به مشاوران در حوزه بحران های فردی و خانوادگی، خط تلفن متمرکز 123، خودروی خدمات سیار و پایگاه خدمات اجتماعی است.
ساخت مدرسه سه کلاسه در روستای نی بند قروه آغاز شد
حسین الماسی رئیس آموزش و پرورش شهرستان قروه در آیین کلنگ زنی مدرسه سه کلاسه در روستای نی بند گفت: این طرح آموزشی با حمایت معدن طلای زرکوه در زمینی به مساحت 204 متر مربع و عرصه یک هزار و 236 مترمربع احداث و برای ساخت آن چهار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.


مدیر پروژه معدن طلای شرکت زرکوه نیز در سخنانی مدت زمان احداث مدرسه را در بازه زمانی چهار ماهه اعلام کرد و گفت: آینده هر جامعه ای در گرو کودکان و تحصیل آنان است و برای تأمین آینده فرزندان نیازمند آموزش، به فضاهای مناسب نیاز داریم.
کوانیش اوزی خانوف راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب، کمپ مسکونی، آبیاری قطره ایی برای باغستان به مساحت 25 تا 27 هزار هکتار و اجرای طرح هادی روستایی را از دیگر برنامه های خدماتی و عمرانی این معدن برای کمک به اهالی روستای نی بند اعلام کرد.

بازدید [ 1204 ]