اخبار

فرماندار قروه:

بسیجی فعالیت های فرهنگی را هدف اصلی خود بداند

فرماندار قروه گفت: بسیجی باید در عرصه فرهنگی خود را تقویت کند و فعالیت‌های فرهنگی را هدف اصلی خویش قرار دهد.
بسیجی فعالیت های فرهنگی را هدف اصلی خود بداند
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی در افتتاح مسجد در روستای زنگ آباد به مناسبت هفته بسیج افزود: بسیج ریشه در اعتقادات دینی و مذهبی دارد که به عنوان سد بزرگی در برابر دشمنان مقاومت می کند.

وی اظهار کرد: در تفکر بسیجی فعالیت فرهنگی و رشد فرهنگی به معنای شناخت بهتر اسلام و پاسداری از ارزش های دینی است.

وی ادامه داد: بسیج مترادف با برکت است که نقش مهمی در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان دارد.

کولانی نقش بسیج را در حفظ انسجام و وحدت جامعه اثرگذار دانست و گفت: بسیج یکی از مولفه های مهم و اثرگذار حفظ انسجام در داخل جامعه اسلامی است و می تواند نقش اثر گذاری در وحدت و همدلی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در طول تاریخ از بسیج بهره مند شده است و بسیج نقش مهمی در سازندگی جامعه دارد افزود: از بین رفتن داعش نشات گرفته از بسیج عمومی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه نیز در این آئین گفت: تشکیل بسیج مستضعفین از برکات و الطاف الهی برای انقلاب اسلامی ایران بود زیرا بسیج از ابتدای شکل گیری در همه عرصه ها حضور پیدا کرده و با ایفای نقش اول در صحنه های سخت، از انقلاب اسلامی مراقبت کرده است.

سرهنگ سعید شعبانی افزود: سپاه پاسداران در مقابله با این تهاجم نرم نقش و وظیفه خطیری برعهده دارد و بر اساس فرمایشات امام راحل سپاه از بطن مردم و جامعه بوده و در تمام عرصه ها حضوری موفق دارد.

به گفته وی هم اکنون شاهد پیشرفت این نیروی مردمی در تمامی عرصه ها هستیم و هر جایی که سپاه و بسیج وارد عرصه شده اند کارها سریع و مطلوب انجام شده است.

سرهنگ شعبانی گفت: از سال 93 تا 96 از 70 طرح محرومیت زدایی و مردم یاری 14 باب مسجد در روستاهای دوردست و کم برخوردار با اعتبار پنج میلیارد و 900 میلیون ریال از محل اعتبارات محرومیت زدایی ، مردم و سپاه احداث شده است.

مسجد روستای زنگ آباد با مساحت 150 متر مربع با اعتبار 700 میلیون ریال احداث شده است برای ساخت این مسجد 50 درصد از کمک های مردمی و 50 درصد از اعتبارات طرح های محرومیت زدایی و سپاه هزینه شده است

بازدید [ 1237 ]
برچسب ها