اخبار

با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور؛

بزرگترین پروژه گاوداری صنعتی کردستان در شهرستان قروه افتتاح شد

بزرگترین پروژه گاوداری صنعتی کردستان همزمان با 4 طرح دامپروری دیگر در کشور مربوط به بنیاد مستضعفان با اعتبار هزار و 400 میلیارد ریالی در شهرستان قروه به بهره برداری رسید.
بزرگترین پروژه گاوداری صنعتی کردستان در شهرستان قروه افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ،

صبح امروز سه شنبه به صورت همزمان بزرگترین پروژه گاوداری صنعتی کردستان مربوط به بنیاد مستضعفان در شهرستان قروه با حضور رئیس این بنیاد افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

این پروژه گاوداری 6 هزار رأسی با هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار به عنوان بزرگترین پروژه گاوداری صنعتی کردستان برای 425 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.

 

این واحد گاوداری قابلیت افزایش سالانه 37 هزار تن شیر به ظرفیت تولید شیر کشور را داشته و همچنین دارای حجم تولید 17 هزار و 500 تن خوراک دام و 500 تن گوشت زنده در سال است.

 

همزمان با این پروژه 4 طرح دامپروری دیگر در سطح کشور مربوط به بنیاد مستضعفان به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

 

این پروژه ها شامل «واحد گاوداری 6 هزار رأسی ماهیدشت کرمانشاه، واحد پرواربندی 5 هزار رأسی فجر اصفهان، کارخانه خوراک دام رحمت آباد نطنز و کارخانه تولید مکمل های ویتامینه و معدنی دانه چین اراک» بود.

 

برای گاوداری 6 هزار رأسی ماهیدشت کرمانشاه با هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار امکان اشتغال برای 425 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با تولید سالانه 37 هزار تن شیر، 17 هزار و 500 تن خوراک دام و 500 تن گوشت زنده، ایجاد کرده است.

 

میزان اعتبار برای واحد پرواربندی 5 هزار رأسی فجر اصفهان 590 میلیارد ریال بوده که برای 90 نفر اشتغالزایی داشته و سالانه 2 هزار و 700 تن گوشت زنده تولید می کند.

همین طور کارخانه خوراک دام رحمت آباد نطنز هم با اشتغالزایی برای 25 نفر و میزان سرمایه گذاری 50 میلیارد ریالی سالانه 17 هزار و 500 تن خوراک دام تولید خواهد داشت

اما در کارخانه تولید مکمل های ویتامینه و معدنی دانه چین اراک با 40 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و اشتغالزایی برای 35 نفر، سالانه 6 هزار و 300 تن خوراک دام زنده تولید می شود.

در مجموع بنیاد مستضعفان کشور برای این پنج پروژه دامپروری 3 هزار و 480 میلیارد ریال سرمایه گذاری داشته و با این میزان اعتبار برای هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده و سالانه 74 هزار تن شیر، 58 هزار و 800 تن خوراک دام و 3 هزار و 700 تن گوشت زنده به ظرفیت محصولات و فرآورده های دامی در کشور اضافه خواهد کرد./

بازدید [ 221 ]
برچسب ها