اخبار

برگزاری یادواره شهدای روستای نارنجک با حضور نماینده ولی فقیه در استان

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و روحیه شهادت طلبی مردم ایران اسلامی مهمترین عامل و سد راه دشمن است.
برگزاری یادواره شهدای روستای نارنجک با حضور نماینده ولی فقیه در استان
 آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در مراسم یادواره هشت شهید گلگون کفن روستای نارنجک در شهرستان قروه اظهار کرد: به برکت وجود رهبر معظم انقلاب امروز ایران اسلامی از یک اقتدار مثال زدنی در جهان برخوردار است.
وی افزود: شهدا قدرت ایمان را دیدند و دریافتند تفکر انقلابی و روحیه شهادت طلبی باعث بسط و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) در جهان می شود و دشمن نمی تواند در مقابل این تفکر، کاری از پیش ببرد و ضربه‌ای به نظام مقدس اسلامی بزند.
به گفته وی، امروز اگر امنیت آرامش و اقتدار در ایران اسلامی وجود دارد به برکت خون شهیدانی است که در هشت سال جنگ تحمیلی با ایثار و از خود گذشتگی برابر دشمن ایستادند و با جهان را متحیر کردند.
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه شهادت در راه خدا شیرین و گواراست، تاکید کرد: یکی از عنایت‌هایی که خداوند متعال به این ملت روا داشته، شهادت است که از منظر امام علی(ع) اولیای خاص خدا ترس و غمی برای شهادت ندارند.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: باید در صحنه حق و باطل حضور داشته باشیم و جایگاه خود را در جهان حفظ کرده و برابر ستمگران بایستیم و با الگو گیری از شهدا بدنبال دفاع از حقوق مظلومان باشیم.
علی محمد مرادی با اشاره به بدعهدی آمریکا در موضوع برجام افزود: بدعهدی آمریکا در برجام نشان از دشمنی استکبار با ملت ایران دارد بنابراین ملت ما نیز یکصدا فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهد.
وی با بیان اینکه شهدا امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی را به ما هدیه دادند، تاکید کرد: آنان راه روشن شهادت را برگزیدند تا ایران سر افراز و استوار بماند.
در این مراسم از خانواده های شهدای روستای نارنجک با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.
روستای نارنجک با قدمت فرهنگی و تاریخی در 30 کیلومتری قروه قرار گرفته و 300 خانوار با جمعیت بیش از یک هزار نفر دارد که عمده شغل مردم این روستا کشاورزی و دامداری است

بازدید [ 1082 ]
برچسب ها