اخبار

برگزاری چهارمین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان قروه

برگزاری چهارمین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان قروه

در ابتدای جلسه عبدی ضمن قدردانی از حمایت ها و همراهی فرماندار و شهردار محترم در انجام و پیشبرد کارهای مناسب سازی شهری در سال جاری نسبت به سنوات قبل , هدف از برگزاری چهارمین جلسه کمیته مناسب سازی را انجام طرح های تفصیلی به عنوان نقشه راه توسعه آبادانی محیط و فضاهای شهری همچنین تعهد و تدوین برنامه ادارات در سال جدید عنوان کرد و گفت مناسب سازی فضای محیط شهری و روستایی برای معلولین , سالمندان و جانبازان لازم است .
وی در ادامه دستور کار جلسه را پیگیری مصوبات جلسه قبل , تاکید کشوری نامه ها در کمیسیون ماده 5 توسعه پایدار شهری , بررسی وضعیت قابل دسترسی سطح اماکن تفرجگاها مساجد و ... برای افراد دارای نیازهای خاص با توجه به نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروز , توجه به شاخص های ارزیابی مدیران و اختصاص 1 درصد به انجام موارد مطروحه نام برد .در ادامه نماینده انجمن باران ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته , بر مناسب سازی اماکن دولتی در دست احداث تاکید کرد .
همچنین شهردار نیز به اقدامات شهرداری در طول این 3 سال مانند  مناسب سازی 4 هزار متر پیاده رو و 2 هزار متر خط نابینا که به طور 90 95 درصد صورت گرفته است . وی ایجاد معابر جدید و لحاظ کردن مناسب سازی در سال جدید را نیز عنوان نمود و گفت نماینده انجمن باران میتواند به عنوان مشاور در پروژه های جدید و در جلسه کمیسیون ماده 5 حضور داشته باشد .در ادامه جلسه فرماندار گفت توانمند سازی افراد معلول وظیفه ای همگانی است و شهر خوب شهری است که مشارکت تمامی شهروندان در آن باشد .وی در ادامه افزود تا 20 اسفند ادارات گزارش عملکرد حوزه مناسب سازی را ارائه دهند و از اداره بهزیستی خواست یک سند چشم انداز 5 ساله مناسب سازی تدوین و برنامه مدون تنظیم شود تا بر اساس آن اعتبارات اختصاص یابد و انتظارات از ادارات مشخص شود . جلسه ساعت 13 بعد از تصویب مواردی به پایان رسید .

بازدید [ 890 ]
برچسب ها