اخبار

برگزاری نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان قروه

حاجعلی آوجی» در نشست ستاد مبارزه با کالای قاچاق آگاهی رساندن به جامعه در خصوص مضرات کالای قاچاق را مهم دانست .
برگزاری نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان قروه

 آوجی افزود: آسیبی که قاچاق کالا به وضعیت اشتغال و افزایش بیکاری در جامعه می زند آن قدر بزرگ است که جبران آن به سادگی نخواهد بود. وی خواستار نظارت اصولی برای جلوگیری از نارضایتی اجتماعی و ایجاد آرامش در جامعه شد و بر ضرورت توجه به مسایلی که راه قاچاق را هموار می کند تأکید کرد.

در ادامه رئیس صنعت، معدن و تجارت قروه از تشکل ۶ فقره پرونده در ۲۸ مورد بازرسی با کشف و ضبط ۹ هزار و ۲۰۰ نخ سیگار به ارزش ۱۵ میلیون و ۴۳۱ هزار و  ۲۰۰ ریال در خرداد ماه سال جاری خبر داد.

علی منتشلو همچنین از ۴۰ مورد بازرسی صنفی در اردیبهشت ماه با تشکیل ۱۰ فقره پرونده و کشف و ضبط ۲ هزار و ۲۹۰ نخ سیگار و ۱۶۰ قلم کالای سلامت محور به ارزش ۲۱ میلیون و ۶۵ هزار ریال گفت.  

رئیس مرکز بهداشت قروه هم به ارائه آمار کشف کالاهای قاچاق سلامت محور اشاره کرد. به گفته مسعود معتمدی از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۳ مورد بازرسی با تشکیل ۷ فقره پرونده انجام شده که شامل ۳۶ قلم اوازم آرایشی و بهداشتی و ۱۱۹ قلم مواد خوراکی  بوده است.

وی ارزش کالاهای ضبط شده را ۱۱ میلیون و ۷۷۵ هزار ریال عنوان کرد.

اما در خصوص قاچاق سوخت به گفته رئیس شرکت نفت قروه در سه ماهه اول سال ۹ مورد گشت مشترک از ۲۶ واحد و جایگاه عرضه سوخت انجام شده است. «بهروز احمدی» بازدید از واحدهای صنایع و معادن را ۵۶ مورد، کنترل کیفیت جایگاه ها را ۱۰۸ مورد و بازدیدهای عملیاتی را ۴۶ مورد اعلام کرد.

بازدید [ 519 ]
برچسب ها