اخبار

فرماندار قروه:

برگزاری مسابقات کشوری بازگو کننده حیثیت فرهنگی، ورزشی و اجتماعی هر منطقه است

فرماندار قروه روز دوشنبه در نشست هماهنگی برای برگزاری مسابقات کشتی آزاد نوجوانان روستایی و بازی های بومی و محلی قهرمانی کشور گفت: برگزاری مسابقات کشوری در هر نقطه از استان بازگو کننده حیثیت فرهنگی، ورزشی و اجتماعی استان است.
برگزاری مسابقات کشوری بازگو کننده حیثیت فرهنگی، ورزشی و اجتماعی هر منطقه است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی اظهار کرد: رقابت های کشتی آزاد نوجوانان روستایی و همچنین بازی های بومی و محلی قهرمانی کشور 21 و 22 دی به میزبانی شهر سریش آباد و در سالن یک هزار و 200 نفری این شهر برگزار می شود.

به گفته وی همه مسئولان در هر دستگاه اجرایی وظیفه دارند برای برگزاری مطلوب مسابقات قهرمانی کشتی کمک کنند تا این مسابقات به نحو شایسته و خوبی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان قروه و شهر سریش آباد دارای ظرفیت های خوب ورزشی در استان کردستان و غرب کشور هستند، افزود: باید تلاش کنیم این مسابقات در سطح بالایی با رضایت مندی شرکت کنندگان برگزار شود.

کولانی تاکید کرد: ورزشکاران و جوانان کمترین توقع را از مسئولان دارند و تنها خواسته آنها این است که بستری برای شان فراهم شود تا بتوانند ورزش کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان کردستان نیز در این نشست گفت: 21 و 22 دی مسابقات قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان روستایی در شهر سریش آباد برگزار می شود و استان کردستان این پتانسیل را دارد که در تمام شهرها و بخش ها میزبان مسابقات کشوری باشد.

حامد جولایی افزود: پیش بینی می شود بین 150 نفر تا 200 ورزشکار در این مسابقات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه فدراسیون کشتی به ورزش کردستان برای برگزاری این مسابقات کمک مالی نکرده است، گفت: باید اداره کل ورزش و جوانان با کمک هیات ورزش های روستایی و عشایری و هیات کشتی استان این مسابقات را به نحو مطلوبی برگزار کند.

وی با اشاره به اینکه سالن یک هزار و 200 نفری سریش آباد یکی از بهترین سالن های ورزشی کردستان است، تاکید کرد: تاکنون 32 مسابقه قهرمانی کشور در رشته های مختلف در کردستان برگزار شده است.

شهرستان قروه در حوزه ورزش استعداد و پتانسیل های خوبی دارد و قهرمان و ورزشکارانی در سطح ملی و بین المللی داشته است، نمونه بارز آن کشتی گیران سریش آبادی است که در سطح ملی و کشوری مقام هایی را بدست آورده اند لذا برگزاری این مسابقات فرصت خوبی برای معرفی استعدادهای ورزشی شهرستان قروه و استان کردستان است.

استان کردستان 60 هزار ورزشکار سازمان یافته وجود دارد که از این تعداد، سه هزار نفر در رشته کشتی فعالیت می کنند، در شهرستان قروه نیز چهار هزار و 500 ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف فعالیت ورزشی دارند که حدود 400 نفر از آنها در رشته کشتی فعال هستند.

بازدید [ 846 ]
برچسب ها