اخبار

برگزاری جلسه ستاد احسان و نیکو کاری در شهرستان قروه

فرماندار قروه گفت: فاصله گرفتن از متن و دستورات دین مبین اسلام باعث تبعیض، فقر و گسترش شکاف طبقاتی در جامعه می شود.
برگزاری جلسه ستاد احسان و نیکو کاری در شهرستان قروه

پرویز کولانی در نشست ستاد احسان و نیکوکاری که در فرمانداری قروه و با حضور مدیر کل کمیته امداد کردستان برگزار شد، افزود: نظام اقتصادی کشور مبتنی بر سرمایه داری نیست بلکه مبتنی بر اسلام است که این دین هم بر رسیدگی به فقرا توجه خاص دارد

به گفته وی اگر در هر انسانی احساس مسئولیت کمک به همنوعان فراهم شود هیچ فقیر و گرسنه ای در جامعه وجود نخواهد داشت.

کولانی اظهار کرد: برای یک جامعه اسلامی قابل قبول نیست به همنوعان کمک نشود و فقر و تنگدستی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کمک به همنوعان فقط مختص به ایام پایان سال و جشن نیکوکاری نیست اضافه کرد: همه باید احساس مسئولیت در خود به وجود آورند و در طول سال به نیازمندان کمک کنند.

فرماندار قروه گفت: رسالت اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) انقلاب، کمک به محرومان و مستضعفان است و وظیفه همه دستگاه های اجرایی است که به این نهاد کمک کنند.

به گفته وی این نهاد مقدس در بحث اشتغالزایی،کمک به فقرا، تهیه مسکن و جشن نیکوکاری اقدامات خوبی انجام داده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان هم در این نشست گفت: یکی از مولفه های ماندگاری حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران توجه و رسیدگی به محرومان و مستضعفان، وفاداری مردم به نظام، ارزش ها و آرمان های نظام و وحدت در بین جامعه و حاکمیت است.

محمد رسول شیخی زاده با بیان اینکه تلاش این نهاد مستقل کردن تعداد بسیاری از خانواده ها از این نهاد مقدس است، افزود: رسالت اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) توانمندسازی افراد از نظر اشتغال، مسکن و درمان است که در این زمینه اشتغال می تواند محور و مهم ترین مولفه تاثیرگذار در توانمند سازی افراد باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان قروه از نظر توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) رتبه اول استان را دارد، اظهار کرد: شاید افراد زیادی امکان دارد به هر دلیلی بنا به حکمت خدا دچار مشکلات اقتصادی و فرهنگی و نیازمند کمک از این نهاد مقدس شوند.

وی با با بیان اینکه بخش اعظم منابع اعتباری کمیته امداد از طریق اعتبارات دولتی تامین می شود اضافه کرد: تفاوت اصلی این نهاد با سایر دستگاه های اجرایی این است که اعتبارات این نهاد بر اساس قانون کمک به معیشت نیازمندان به صورت 100 درصدی تخصیص می یابد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان با اشاره به اینکه منابع امدادی از جمله مجتمع های اقتصادی کمیته امداد و کمک های مردمی از دیگر منابع اعتباری این نهاد است گفت: در سال جاری 70 میلیارد ریال از سوی حامیان به ایتام و طرح محسنین کمک شده است که از این تعداد بیش از 70 درصد حامیان غیربومی بوده است.

شیخی زاده با اشاره به برنامه روستایی این نهاد در سال 97 که با کمک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه انجام می شود گفت: هزار مسکن روستایی با کمک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه کردستان احداث خواهد شد که سهم شهرستان قروه حدود 150 مسکن است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: پیش بینی می شود امسال 18 میلیارد ریال کمک مردمی در استان در قالب جشن نیکوکاری جمع آوری می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 15میلیارد ریال در قالب جشن نیکوکاری در استان اهدا شد اظهار کرد: ما کمک به محرومان را تنها کمک مالی نمی دانیم و هرگونه کمکی را که بتواند از آلام و رنج نیازمندان و محرومان بکاهد، با آغوش باز می پذیریم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قروه هم اظهار کرد: در سال جاری در بخش پرداخت کمک معیشت 23 میلیارد ریال به صورت مستمری پرداخت شده است.

اسماعیل صادقی با اشاره به بخش درمان گفت: تاکنون مبلغ 900 میلیون ریال به درمان تکمیلی مددجویان و 2 میلیارد و 810 میلیون ریال بابت حق بیمه تامین اجتماعی مددجویان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه هزار و 790 نفر از خدمات مشاوره ای بهره مند شده اند افزود: یک میلیارد و 320 میلیون ریال بابت جهیزیه و هدیه ازدواج به زوج های جوان پرداخت شده است.

صادقی با اشاره به بخش عمران و ساختمان مددجویی گفت: در سال جاری برای 10 خانوار، مسکن شهری خریداری و احداث شده و به 13 خانوار روستایی برای بهسازی و مقاوم سازی کمک شده است.

وی اضافه کرد: 73 واحد نیز تعمیر و بازسازی شده است که در مجموع بابت عمران و ساختمان مددجویان چهار میلیارد و 600 میلیون ریال کمک شده است.

وی به بخش اشتغال و خودکفایی به منظور توانمندسازی خانواده های تحت حمایت اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 244 مورد تسهیلات با اعتبار 44 میلیارد ریال از منابع امدادی و بانکی برای اشتغالزایی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قروه گفت: 768 نفر از آموزش های فنی و حرفه ای و کارورزی بهره مند شده اند که برای 43 نفر از فرزندان تحت حمایت نیز کاریابی صورت گرفته است

بازدید [ 925 ]
برچسب ها