اخبار

سرپرست فرمانداری شهرستان قروه:

برگزاری انتخابات سالم نیازمند جلب اعتماد مردم است

سرپرست فرماندار قروه از تلاش برای حضور حداکثری در انتخابات مجلس با اعتمادسازی در کنار توجه به جنسیت، قومیت و مذهب و حضور اقشار مختلف مردم در هیئت های اجرایی گفت.
برگزاری انتخابات سالم نیازمند جلب اعتماد مردم است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، حسین الماسی صبح امروز یکشنبه همزمان با آغاز شروع انتخابات و ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان قروه اظهار داشت: با شروع انتخابات چندین فرآیند از جمله ثبت نام داوطلبان، تشکیل هیئت های اجرایی، بررسی سوابق ثبت نام کنندگان و انتشار آگهی ثبت نام در سطح شهرستان آغاز می شود.

 

به گفته وی شروع ثبت نام به مدت 7 روز از دهم تا شانزدهم آذرماه بوده و در این مدت با تشکیل هیئت های اجرایی بررسی سوابق داوطلبان از طریق مراجع چهارگانه وزارت اطلاعات، دادستانی و دادگستری کل کشور، اداره تشخیص هویت و پلیس بین الملل صورت می گیرد.

 

الماسی به نحوه برگزاری هرچه بهتر انتخابات اشاره کرد و افزود: یکی از کارهایی که باید مدنظر باشد جلب اعتماد مردم از طریق انتخاب معتمدان در هیئت های اجرایی است که با معیارهایی این مهم در دستور کار قرار دارد.

 

وی از توجه به جنسیت و برابری، توجه به قومیت و مذهب و جناح های سیاسی، حضور خانواده های ایثارگر، حضور اقشار مختلف مردم و روحانیون در هیئت های اجرایی خبر داد.

 

حسین الماسی تناسبات لازم در تشکیل هیئت های اجرایی را مهم دانست و تصریح کرد: بیشترین تلاش و نگاه ما حضور اقشار مختلف مردم برای اعتمادسازی و مشارکت حداکثری است که در این راستا باید اصل رعایت قانون مدنظر باشد.

 

وی به برگزاری رقابت سالم توسط کاندیداهای مجلس اشاره کرد و گفت که ابتدا باید از تمامی داوطلبانی که خود را در معرض آرای مردم آن هم در این برهه که نگاه جهانی به مسئله انتخابات متفاوت است تشکر داشت چرا که با حضور خود باعث ایجاد شور میان مردم می شوند.

 

سرپرست فرمانداری قروه بر رفتار مناسب با کاندیداها، رعایت مر قانون و اینکه به حرکت ایجابی بیشتر توجه داشته باشند تا حرکت سلبی تأکید کرد و از گفت و گو و ایجاد تعامل در راستای انتخاباتی سالم و پرشور گفت.

 

حسین الماسی از حضور حداکثری مردم در انتخابات به عنوان مهمترین اولویت نام برد و بر حذف دوگانگی در جامعه که باعث آسیب به نظام می شود، تأکید کرد.   

 

بازدید [ 208 ]