اخبار

قروه؛

برگزاری آیین بزرگداشت استاد عربعلی شروه

آیین بزرگداشت (استاد عربعلی شروه ) بنیانگذار روش نوین طراحی در هنر معاصر ایران به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه برگزار شد.
برگزاری آیین بزرگداشت استاد عربعلی شروه

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، در این مراسم که با حضور موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه ، تعداد زیادی از هنرمندان و مفاخر هنری استان کردستان و اساتید برجسته ملی و همچنین جمع کثیری از مردم هنردوست در مجتمع فرهنگی و هنری فردوسی برگزار شد ، مرضیه قره‌داغی همسر استاد شروه، گفت: وی ساده زیست، ساده پوش، با صداقت، شفاف، سخاوتمند، شوخ طبع و با تواضع بود. ساده حرف می‌زد و ساده می‌نوشت، انسان فرهیخته‌ای بود با روحی بزرگ که عاشق مردم بود.

در پایان این مراسم، ضمن تجلیل از خدمات ارزندۀ استاد عربعلی شروه، برنامۀ گفتمان با حضور هنرمندان و اساتیدی چون عباس مشهدی زاده، جعفر نجیبی، حبیب اله درخشانی، سعید امدادیان، محمدرضا فیروزه ای و هادی ضیاالدینی از اساتید برجستۀ هنر که از همکاران و شاگردان استاد فقید (استاد عربعلی شروه ) بودند ، برگزار شد.

 

 

مراسم بزرگداشت «عربعلی شروه»؛ مترجم، مدرس، نقاش، سفالگر و مجسمه ساز برجسته ایرانی که آموزش نقاشی و طراحی نوین را در ایران بنیان نهاد با برگزاری مراسم و تجلیل از همکاران، خانواده و دوستان این استاد برجسته هنری ادامه یافت و پس از مراسم  با حضور در زادگاه استاد یعنی روستای شکوه آباد و نام گزاری یکی از میادین این روستا به نام استاد شروه ، به پایان رسید .

لازم به ذکر است، استاد عربعلی شروه در مهرماه سال ۱۳۱۸ در قروه به دنیا آمد. وی بنیانگذار سبک نوین طراحی در هنر معاصر ایران، مدرس دانشگاه، مجسمه‌ساز، نقاش سرامیست، عکاس، مؤلف و مترجم بیش از 120 کتاب هنری است.

برگزاری آیین بزرگداشت استاد عربعلی شروه

بازدید [ 316 ]