اخبار

فرماندار قروه:

برای تک تک مصوبات این جلسه تا پنج شنبه هفته آینده زمان پاسخ گویی تعیین شود که به سرانجام برسد

جلسه بررسی مشکل جاده سریش آباد با حضور فرماندار و اهالی روستای مظفر آباد در فرمانداری قروه برگزار شد
برای تک تک مصوبات این جلسه تا پنج شنبه هفته آینده زمان پاسخ گویی تعیین شود که به سرانجام برسد
به گزارش روابط عمومی فرماندار قروه ، موحد امان اللهی در این جلسه با بیان اینکه طبق استاندارد لازم باید کلیه مسیر 7.2 کیلومتری قروه به سمت سریش آباد نیوجرسی گذاری شود گفت: اداره راه و شهرسازی و اداره راهداری موظف هستند که با مطالعه این طرح نسبت به مشکلات و مطالبات مردم روستا اقدام کنند.

وی افزود: مشکل مردم روستا باید برطرف شود و اداره راه موظف است ظرف یک هفته زمان بندی خود را برای برطرف نمودن این مشکلات اعلام کند.

فرماندار قروه ادامه داد: پل عابر پیاده باید برای رفت و امد مردم ایجاد گردد و بررسی مسیر ارتباطی روستا نیز باید مورد مطالعه قرار گیرد.

وی افزود: باید یا از طریق زیرگذر و یا با استفاده از دیگر اقدامات کارشناسی شده مسیر تردد به سمت سریش آباد کوتاه شود.

وی به اهمیت بحث خط لوله انتقال آب 21 روستا اشاره نمود و گفت: اداره راه و شهرسازی و اداره آب و فاضلاب روستایی موظف هستند میزان تامین اعتبار لازم برای انتقال اصولی این خط لوله را احصاء کنند و زمان اجرای این عملیات را هر چه سریع تر اعلام نمایند.

***************************

چند ماهی از احداث جاده دو بانده و ایمن سازی شده سریش آباد به قروه می گذرد جاده ای که پس از 12 سال در سال 97 احداث شد ، اما مردم روستای مظفر آباد که جاده ارتباطی روستای آنها در مسیر سریش آباد به سمت قروه قرار گرفته است با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند که مشخص نیست زمان احداث این جاده چرا مسئولین اداره راه و شهرسازی و راهداری به فکر آن نبوده اند

مشکل نخست (طولانی شدن مسیر رفت و آمد روستاییان)

یکی از بزرگترین دغدغه های مردم روستانشین مظفر آباد هم اکنون طولانی شدن مسیر تردد آنها از قروه به سمت مظفر آباد و از مظفر آباد به سمت سریش آباد است.

طول مسیر قروه به سمت سریش آباد 7.2 کیلومتر می باشد که مردم روستای مظفر آباد تا پیش از این برای تردد از قروه به سمت مظفر آباد 5.7 کیلومتر مسیر جاده ای و 700 متر مسیر تقاطع روستا را طی می نمودند که در مجموع 6.4 کیلومتر میزان مسیر طی شده آنان بود ، اما هم اکنون و با ایجاد دوبانده شدن مسیر قروه به سمت سریش آباد و به دلیل نصب نیوجرسی در برابر ورودی روستای مظفر آباد روستانشینان باید به شهر سریش آباد بروند و از سریش آباد به سمت روستای مظفر آباد حرکت کنند که 3 کیلومتر به طول مسیر انان اضافه شده است.

اما این تنها بخشی از ماجرا است چرا که روستاییان مظفر آباد مشکل اصلی خود را در تردد به سمت سریش آباد می بینند که باید ابتدا به قروه بیایند و پس از دور زدن میدان شهید مدنی به سمت سریش آباد حرکت کنند که در مجموع قریب به 14 کیلومتر را باید طی کنند در حالی که تا پیش از این برای رسیدن به سریش آباد مسیر 1.5 کیلومتری جاده و 700 متری روستایی را طی می نمودند که در مجموع 2.2 کیلومتر می شد.

این مشکلات در حالی رخ داده است که نیوجرسی موجود در جاده که باید سراسر طول 7.2 کیلومتری را پوشش می داد تنها بخشی از جاده را پوشش داده است که شامل هزار و 780 متر از مسیر میدان شهید مدنی قروه به سمت سریش آباد و انتهای مسیر جاده که مربوط به مقابل تقاطع روستای مظفر آباد می شود را شامل می گردد ، در شرایطی که در طول این مسیر و مقابل مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای به مراتب با توجه به پیچ خطرناک موجود حوادث بیشتری نیز رخ داده است .

مشکل دوم (قرار گرفتن لوله خط انتقال آب 21 روستا در عرض جاده)

یکی دیگر از مشکلات مهمی که در این جلسه مطرح شده است و باز هم متاسفانه در زمان احداث جاده توجهی به ان نشده قرار گرفتن خط لوله آب مورد مصرف 21 روستا در مسیر عرض جاده می باشد که نیازمند ایجاد پل مسیل برای انتقال این خط لوله می باشد و مسئولین اداره راه تاکنون برای آن چاره ای نیندیشیده اند!!

این در حالی است که مسئول اداره آب و فاضلاب روستایی نیز اخطار احتمال شکسته شدن لوله خط انتقال آب را داده است

مشکل سوم ( نبود پل عابر پیاده برای روستاییان جهت تردد در عرض جاده )

یکی دیگر از مشکلاتی که در جلسه مطرح شد نبود پل عابر پیاده برای روستاییان بود که در مسیر عرض جاده به دلیل وجود نیوجرسی نمی توانند تردد کنند و از طرفی اگر بخواهند با استفاده از تاکسی های عمومی به سریش آباد بروند و دوباره از سریش آباد به سمت قروه بیایند تا به روستای مظفر آباد برسند باید هزینه ای دوبرابری برای کرایه تاکسی خود پرداخت کنند.

مشکل چهارم (عدم تعبیه زیرگذر یا بی خبری مسئولین اداره راه)

متاسفانه یکی دیگر از مسائل مهم این جلسه در عدم تعبیه زیر گذر در طرح اصلی این جاده و یا بی خبری مسئولین اداره راه از تعبیه ان بوده است که هنوز نمی دانند آیا پل زیر گذر تعبیه شده است یا خیر؟؟

خسرو مظفری عضو شورای روستای مظفر آباد در این جلسه گفت: جاده روستای مظفر آباد به دلیل دوبانده شدن مسیر قروه به سمت سریش آباد بسته شده است و مانع نیوجرسی نیز مانع از عبور ما به سمت روستا از مسیر شهر قروه و به سمت سریش آباد می شود.

وی ادامه داد: از طرفی وجود این موانع و نبود پل عابر پیاده باعث شده است ما کرایه دوبرابری برای ورود به روستا بپردازیم و یا از روی نیوجرسی حرکت کنیم که خطرات بسیاری برای روستانشینان دارد .

مظفری ادامه داد: مردم روستای ما کشاورز و دامدار هستند و برای مسائل اداری خود باید به سریش آباد تردد داشته باشند اما هم اکنون مسیر 2 کیلومتری ما به 14 کیلومتر افزایش پیدا کرده است .

جلسه مشکلات جاده سریش آباد

بازدید [ 408 ]