اخبار

همزمان با اولین روز از هفته دولت :

با حضور ده اثر نمایشی؛بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان در شهرستان قروه آغاز به کار کرد.

بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان با حضور ده اثر نمایشی و اجرای نمایش «گاری» در بخش جنبی در شهرستان قروه آغاز به کار کرد.
با حضور ده اثر نمایشی؛بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان در شهرستان قروه آغاز به کار کرد.
روز جمعه مراسم افتتاحیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی همزمان با اولین روز از هفته دولت برگزار شد.

دبیر اجرایی این جشنواره از راه یابی ۸ اثر نمایشی به بخش مسابقه خبر داد و گفت: نمایش های «استرالیا» از بیجار، «بالستیک زخم» و «گور به گور» و «نُه» از سنندج، «کافه سایه» و «آقا لیلا» از قروه و «باغ آرزوها» و «آژاکس» از مریوان در این دوره به رقابت می پردازند.

در این مراسم نمایش «گاری» در بخش جنبی به نویسندگی و کارگردانی «کیومرث شیروانی» با محوریت جدل برای هیچ برگزار شد. به گفته این هنرمند نمایش «گاری» برای چهارمین بار است که در جشنواره های مختلف اجرا می شود و در مورد تصورات ذهنی انسان بوده و نشان می دهد که آدم ها بیشتر اوقات برای هیچ درگیر می شوند و دست به خشونت می زنند.

داوران بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان راهنرمندان بنام کشوری «امیر آتشانی، فرشید گویلی و پیمان دانشمند» بر عهده دارند.   

بازدید [ 576 ]
برچسب ها