اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

با بهره گیری مناسب از منابع داخلی می شود رونق تولید را محقق کرد

اولین جلسه شورای اداری شهرستان قروه در سال 98 برگزار شد .
با بهره گیری مناسب از منابع داخلی می شود رونق تولید را محقق کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، موحد امان اللهی با اشاره به نام رونق تولید در سال ۹۸، اظهار داشت: باتوجه به تحریم‌هایی که به ایران تحمیل شده است می‌طلبد در سال رونق تولید بیش از گذشته هر آنچه می‌توان بر مبنای استعدادهای انسانی و ذخیره‌های طبیعی به یک مرحله از خودکفایی برسیم.

امان اللهی در ادامه به تلاش ستاد مدیریت بحران در بارش‌های اخیر اشاره داشت و از پای کار بودن مسئولان و سعه صدر مردم در این مدت تشکر کرد و گفت: لازم است تمامی مسیل ها برای عبور سیلاب در شهرستان باز باشند و تردد انسانی و نقلیه ای در این نقاط انجام نشود.

وی همچنین از پیگیری برای انتقال آب سدهای آزاد و قوچم به شهرستان گفت و افزود: باید در سال جاری اعتبار لازم برای این امر مهم صورت گیرد چرا که آب شهرستان قروه از طریق منابع زیرزمینی تأمین می‌شود و این آسیب بزرگی است.

امان اللهی دیگر مورد قابل پیگیری را مربوط به زنجیره فولاد دانست و تسریع در ایجاد آن را در سال رونق تولید مهم خواند و بر رفع موانع برای تحقق این واحد صنعتی و تولیدی تأکید کرد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهوری در استان کردستان، بیان کرد: پیشنهاد داده‌ایم تا وزیران یا معاونان مرتبط با توجه به مشکلات شهرستان اعم از آب، کشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت و معدن در این سفر به قروه بیایند.

وی در پایان سخنان خود به اقدام اخیر رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: هدف قرار دادن سپاه یعنی هدف قرار دادن انقلاب اسلامی و در واقع باید دانست در جبهه مقاومت هر کجا موفقیتی حاصل شده جای پای سپاه وجود داشته لذا اقدام آمریکا ناعادلانه و بسیار نادرست است.

 

در ادامه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه از خسارت بیش از ۲۰ میلیارد تومان به جایگاه های دام در شهرستان در کنار تلف شدن ۱۱۶ رأس دام سبک و سنگین بر اثر بارش سنگین برف خبر داد.

خسرو کریم پناه به خسارت بارش‌های اخیر در بخش کشاورزی اشاره کرد و از وارد شدن خسارت به ۱۲۵ روستا از ۱۲۷ روستای مرتعی شهرستان خبر داد.

به گفته وی ۲ هزار و ۳۹۴ جایگاه دامی آسیب دیده‌اند که تا کنون براساس ارزیابی‌های انجام شده بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خسارت وارد شده است.

کریم پناه از نحوه ارزیابی خسارت جایگاه‌های دام و علوفه گفت و افزود: به ازای هر مترمربع جایگاه دام ۲۵۰ هزار تومان و جایگاه علوفه ۱۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به تلف شده ۱۱۴ رأس دام سبک و ۲ رأس دام سنگین اشاره کرد و اظهار داشت: از این ۱۱۴ رأس ۲۸ رأس آن بر اثر تخریب دیوار تلف شدند و تعدادی دیگر دچار آسیب شکستگی و شده‌اند که دیگر قابل مصرف نیستند.

کریم پناه در ادامه به خسارت‌های وارده در بخش زارعت پرداخت و تصریح کرد: در بخش زراعت ۱۰ و نیم هکتار گزارش خسارت داده شد که پس از ارزیابی‌ها مشخص گردید این میزان کشت در مسیل ها بوده و در اصل نیابد انجام می‌گرفت چرا که منابع ملی است و در واقع جزو خسارات محسوب نمی‌شوند.

 همچنین در این جلسه رئیس بنیاد مسکن قروه از خسارت ۶۱۰ واحد مسکونی بر اثر بارش سنگین برف در شهرستان خبر داد و علت اصلی تخریب این خانه ها را فرسوده بودن آن ها دانست.

محمد مهدی محمدی به خسارت‌های بارش‌های اخیر در بخش مسکن اشاره کرد و از وارد شدن خسارت به ۶۱۰ واحد از ۹۸۰ واحد مسکونی بازدید شده در شهرستان خبر داد.

به گفته وی بیشتر خسارت‌ها بر اثر فرسودگی ساختمان بوده و تمامی مسکن‌هایی که مقاوم سازی شده بودند هیچ گونه مشکلی نداشتند.

محمدی بروز این خسارت‌ها را در ۱۰۰ روستا دانست و بیشترین میزان خسارت را مربوط به بخش چاردولی با ۲۷۰ واحد اعلام کرد.

وی از آغاز کارشناسی در تاریخ ۱۴ فروردین برای ارزیابی خسارت‌های وارده به مسکن‌های روستایی به صورت کاملاً استاندارد خبر داد.

اولین جلسه شورای اداری شهرستان قروه در سال 98

بازدید [ 281 ]