اخبار

فرماندار قروه ؛

بانک کشاورزی تلاش کند که سهم تسهیلات اشتغال شهرستان در زمینه کشاورزی را به صورت کامل جذب کند و به کشاورزان پرداخت نماید .

جلسه کارگروه کشاورزی ، آب و منابع طبیعی شهرستان قروه برگزار شد .
بانک کشاورزی تلاش کند که سهم تسهیلات اشتغال شهرستان در زمینه کشاورزی را به صورت کامل جذب کند و به کشاورزان پرداخت نماید .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، فرماندار قروه در این جلسه با اشاره به تدوین برنامه های جهاد کشاورزی در راستای ایجاد بهره وری بالا و اشتغال گفت : بانک کشاورزی تلاش کند که سهم تسهیلات اشتغال شهرستان در زمینه کشاورزی را به صورت کامل جذب کند و به کشاورزان پرداخت نماید .

موحد امان اللهی افزود : نرخ گزاری محصولات استراتژیک مانند گندم توسط دولت انجام می شود و در اختیار شهرستان و استان نیست و می طلبد که کشاورزان را به رعایت الگوهای متناسب با اقلیم شهرستان که نیاز کشور هم باشند تشویق کرد .

در این جلسه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه نیز با تشریح برنامه عملیاتی سال 97 جهاد کشاورزی در راستای تولید و اشتغال ، گفت : زنبور دار و سیلو دار نمونه کشور از شهرستان قروه بودند و همچنین موفقیت های دیگری از جمله  رتبه سوم استان در توليد گندم ، رتبه اول در توليد سيب زميني در استان ،رتبه اول در تولید محصولات جالیزی ، رتبه اول در تولید کلزا ، رتبه اول در تولید جو در استان ، رتبه اول در تولید شیر در استان ، رتبه اول در تولید چغندر قند رتبه دوم در تولید علوفه و همچنین رتبه اول اجرای سیستم های نوین آبیاری برا اساس سطح اراضی را در بخش کشاورزی کسب کرده ایم .

خسرو کریمی پناه با اشاره به اینکه توسعه فعالیت های آبخیز داری و آبخوان داری و توسعه خاکورزی حفاظتی از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی است افزود : حدود 174 هزار هکتار از اراضی شهرستان قابل کشت است که از این میزان حدود 75 هزار به صورت دیم و حدود 26 هزار به صورت آبی سالانه کشت می شود .

کریم پناه با اشاره به اینکه حدود 2هزار هکتار از اراضی شامل باغات می شود عنوان کرد : سطح کل زراعت شهرستان به صورت دیم 74673 هکتار و به صورت آبی 24690 هکتار می باشد که در این راستا سالانه نزدیک به  545 هزار تن  تولیدات زراعی ، حدود 22 هزار تن تولیدات باغی و نزدیک به 33 هزار تن تولیدات دامی در شهرستان داریم .

وی اظهار داشت : احداث و بهسازی کانالهای آبیاری عمومی ، احیاء و لایروبی چشمه- قنوات ، بازسازی و بهسازی چشمه های آب کشاورزی ، انتقال آب با لوله  تا مزارع و باغات، احداث استخرهای ذخیره آب کشاورزی، احداث جاده های دسترسی به مزارع و باغات، اجرای سیستم های نوین آبیاری( در اراضی خرده مالکی  و مجتمع ها)، تجهیز و برق دار نمودن چاههای آب کشاورزی و مطالعات خاکشناسی (تهیه نقشه های خاکشناسی ) از جمله طرح های در دست اقدام در راستای حفاظت از آب و خاک است .

کارگروه کشاورزی ، آب و منابع طبیعی

بازدید [ 302 ]