اخبار

بازدید فرماندار قروه و مدیر کل منابع طبیعی استان کردستان از پروژه های ابخیزداری و ابخوانداری شهرستان قروه

بازدید حسین الماسی فرماندار محترم قروه و سعدی نقشبندی مدیر کل منابع طبیعی استان کردستان و به همراه مسوولان مربوطه از نحوه روند اجرایی پروژه های ابخیزداری و ابخوانداری شهرستان قروه صورت گرفت.
بازدید فرماندار قروه و مدیر کل منابع طبیعی استان کردستان از پروژه های ابخیزداری و ابخوانداری شهرستان قروه
به گزارش روابط عمومی شهرستان قروه ،سعدی نقشبندی در بازدید از اثربخشی و آبگیری اجرای پروژه‌های آبخوانداری شهرستان قروه  اظهار داشت: در سال ۹۸از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای انجام پروژه‌ های آبخیزداری و آبخوانداری41 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.
وی افزود: این پروژه‌ها شامل اجرای پروژه‌های بیولوژیک آبخیزداری در مراتع و جنگل‌های استان و پروژه‌های بیومکانیک و مکانیکی آبخیزداری و آبخوانداری  در 24 زیر حوزه مصوب و دارای مطالعات آبخیزداری است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ادامه داد: برای اجرای پروژه‌های مکانیکی  آبخیزداری  در استان قریب به ۳۰ میلیارد تومان تخصیص یافته که غالب بر   ۷۵ درصد اعتبارات  است.
نقشبندی  گفت: جمعا ۱۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمکعب  سازهای سنگی، سنگی ملاتی و بندهای خاکی  احداث شده که شامل ۵۸۰۰ مترمکعب عملیات خاکی و ۵۳۵۰۰ مترمکعب عملیات مکانیکی است.
 وی با اشاره به اهداف مهم این طرح‌ها افزود: در دشتهای شرق استان 7 بند خاکی و 11 بند سنگی ملاتی احداث شده است و  ایجاد اشتغال موقت در جوامع محلی و جلب مشارکت بهره‌برداران منابع طبیعی، مهار سیلاب، کنترل و مقابله با فرسایش و هدر رفت خاک، مقابله با انتقال رسوب به مخازن و افزایش عمر مفید سدها، افزایش ذخایر آبی از طریق کاهش تبخیر و نفوذ دادن آب به سفره های زیرزمینی با هدف توسعه کشاورزی پایدار، ایجاد فرصتی در طبیعت به منظور توسعه و استقرار پوشش گیاهی از اهداف کلان این طرح‌ها است.
 فرماندار قروه نیزبا اشاره  با توجه به وضعیت دشتهای شهرستان قروه گفت: در اجرای پروژه پخش و کنترل  سیلاب  میهم قروه و  بسیارموفق عمل شده است و با حمایت مسئولین  استا ن ، اجرای پروژه های  آبخیزداری و در حال برنامه ریزی برای اجرای پروژهای برزگ دیگری در حوزه های مطالعه شده  شهرستان قروه هستیم و 
الماسی افزود : با تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی برآورد شده است که شهرستان قروه  10 درصد کندم مورد نیاز کشور را تامین نماید و از مسئولین ملی و استان تقاضا داریم  که حمایت از اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری تداوم   یابد .

بازدید [ 140 ]
برچسب ها