اخبار

فرماندار شهرستان قروه:

بارش باران در شهرستان قروه خسارت جدی بر جای نگذاشته است

پنجمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان قروه از ساعت ۲۱ یکشنبه 11 فروردین آغاز و تا ساعات اولیه بامداد دوشنبه 12 فروردین ادامه داشت .
بارش باران در شهرستان قروه خسارت جدی بر جای نگذاشته است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، فرماندار قروه در پنجمین جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران این شهرستان با بیان اینکه بهار با باران بهار است و بارش باران چیز جدیدی نیست، اظهار داشت: کشور ما کشوری است که هر 4 اقلیم را همزمان دارا است و استان کردستان استانی 4 فصل است و تغییرات الگویی هواشناسی در کردستان محسوس نمی باشد.

وی با بیان اینکه مردم کردستان با این بارش ها غریبه نیستند و این از خصلت های فصل بهار است افزود: شهرستان قروه با تمام شهرستان های دیگر متفاوت است و از نظر توپوگرافی دارای شیب مسطحی است و ما در بحث زیر ساخت ها مقداری مشکل داریم که متناسب با حجم جمعیت دارای زیر ساخت مناسب برای هدایت روان آب‌ها نیستیم.

امان اللهی ادامه داد: در بودجه سال 98 برنامه ریزی مناسبی برای زیر ساخت هدایت روان آب ها باید صورت بگیرد تا از بروز چنین مشکلاتی در آینده جلوگیری شود.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز میزان بارندگی به اندازه ای است که کشاورزان و باغداران ما را خوشحال کند.

امان اللهی با بیان اینکه در بارندگی های امروز خسارتی متوجه مردم شهر قروه نشد و در روستاها نیز جز چند مورد که به دور از انتظار نبود و شامل تخریب واحدهای قدیم ساخت بوده که خالی از سکنه بوده اند مسئله ای پیش نیامده است، گفت: در تعداد محدودی از روستاهای شهرستان چند واحد انبار دام و علوفه که از استحکام مناسب برخوردار نبوده اند دچار تخریب جزئی شده اند و هیچ گونه تلفات دامی ای نیز در روستاها نداشته ایم و تنها 5 واحد منزل مسکونی، 5 واحد جایگاه دام و 16 واحد انبار علوفه به صورت جزئی تخریب شده اند.

به گفته وی بارش هااز اوایل بامداد دوشنبه 12 فروردین به دلیل برودت هوا به صورت برف خواهد بود

فرماندار قروه افزود: هیچ نوع کدورت آب شربی در شهرها و روستاها وجود نداشته و کیفیت آب شرب مناسب است و قطعی های موقت برق نیز برطرف شده است.

به گفته امان اللهی هیچ مشکلی در بخش بهداشت و درمان نیز نبوده و ابتلا به ویروس نورواک نیز رو به کاهش بوده و در روزهای گذشته آمار این بیماری با شیب مناسبی روند نزولی داشته است.

پنجمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان قروه

بازدید [ 322 ]
برچسب ها