اخبار

فرماندار قروه:

ایجاد اشتغال تضمین کننده سلامت جامعه است

فرماندار قروه گفت: یکی از مهمترین وظیفه مسئولان ایجاد اشتغال برای جوانان و افراد بیکار است چرا که این امر باعث تضمین سلامت جامعه می شود.
ایجاد اشتغال تضمین کننده سلامت جامعه است
پرویز کولانی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اظهار کرد: ایجاد اشتغال در گرو تعامل دستگاه های اجرایی و بانک ها در پرداخت تسهیلات و حمایت از تولید است.

به گفته وی، با مدیریت زمان و جذب تسهیلات و اعتبار برای ایجاد اشتغال این مشکلات حل خواهد شد البته هر دستگاهی که در این زمینه کوتاهی کند قابل قبول نیست و با متخلفان برخورد می شود.

کولانی اضافه کرد: ایجاد اشتعال دغدغه های جامعه را در بحث بهبود اقتصاد و کاهش آسیب های اجتماعی کم می کند.

فرماندار قروه با اشاره به قرار دادن اختیارات به کمیته فنی اشتغال فراگیر افزود: این امر ضمن تسریع در کارها و کاهش زمان در خروجی امر موثر است و مسئولان نیز مکلفند گزارش روزانه از وضعیت جذب تسهیلات و بررسی طرح ارائه بدهند.

کولانی آخرین زمان پرداخت تسهیلات اشتغال را پایان بهمن ماه امسال اعلام کرد.پ

وی با اشاره به تسهیلات طرح اشتغال فراگیر در استان با اعتبار 642 میلیارد تومان یادآور شد: از این اعتبارات 60 درصد به شهرستان ها تخصیصی می یابد و 40 درصد باقی مانده در اختیار استان قرار می گیرد و اتمام اعتبار در صورتی است که 60 درصد از این اعتبار استفاده می شود.

به گفته وی، تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و صندوق توسعه روستایی به صورت یارانه دار با سود هفت درصد است که یک فرصت ایده آلی برای ایجاد اشتغال است.

کولانی تاکید کرد: وضعیت شهرستان در جذب صندوق توسعه روستایی نسبت به سایر شهرستان های استان در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی از جذب تسهیلات ارزان قیمت برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی خبر داد و گفت: مسئولان این 2 ارگان به صورت جدی پیگیر دریافت این تسهیلات باشند.

بازدید [ 1896 ]