اخبار

فرماندار قروه :

اولویت اول و مهمترین دغدغه ما بحث تأمین آب در بخش های شرب، کشاورزی و صنعت است.

فرماندار شهرستان قروه و مدیر کل منابع طبیعی و ابخیز داری استان کردستان از پروژه های آبخیزداری و کنترل و پخش سیلاب شهرستان قروه بازدید کردند .
اولویت اول و مهمترین دغدغه ما بحث تأمین آب در بخش های شرب، کشاورزی و صنعت است.

در این بازدید ها فرماندار قروه ضمن تاکید بر این موضوع که بیشترین میزان اشتغال در شهرستان قروه در حوزه کشاورزی است ، گفت : براین اساس اولویت اول و مهمترین دغدغه ما بحث تأمین آب در بخش های شرب، کشاورزی و صنعت است.

موحد امان الهی افزود : در سال جاری برای مطالعات این پروژه اعتبارات خوبی اختصاص یافت و شاهد پیشرفت خوبی در این زمینه هستیم اما لازم است در سال آینده اعتبارت برای این گونه پروژه ها افزایش یابد و امید می رود با توجه به اعتبارات استانی، دغدغه اصلی تأمین آب کشاورزی نسبت به سنوات قبل کمتر شده و رفع گردد.  

کاهش خسارت  سیل افزایش میزان آبهای زیر زمینی جلوگیری از پایین رفتن سطح آبهای زیر زمینی و پیشگیری از نفوذ آبهای شور به سفره های آب زیر زمینی از اهداف تغذیه مصنوعی و پخش سیلاب است .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان در خصوص اجرای پروژه گفت : اعتبار هزینه شده برای این پروژه ۸۵۰  میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی دانست و در سال جاری  مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به عملیات آبخیزداری و آبخوان داری کشور اختصاص یافت که سهم قروه از این میزان یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح های روستای میهم در بخش چهار دولی و روستای چمقلودر بخش مرکزی  بود.

سعدی نقشبندی افزود : پروژه پخش سیلاب روستای میهم حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش بینی می شود تا پایان خرداد ماه سال آینده به اتمام برسد .

بازدید فرماندار قروه از پروژه های آبخیزداری و کنترل و پخش سیلاب شهرستان قروه

بازدید [ 384 ]