اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

اولویت آموزش و پرورش خروجی با کیفیت باشد.

فرماندار قروه با تأکید بر رشد کیفی خروجی در آموزش و پرورش، از مشکل ساز بودن تنوع مدارس و مادی گرایی خانواده ها در هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت.
اولویت آموزش و پرورش خروجی با کیفیت باشد.
موحد امان اللهی شامگاه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش قروه با تأکید بر آموزش همراه با خروجی مناسب، اظهار داشت: امروزه پا به پای آموزش، خروجی مثبتی از نظر پرورش نسل آینده را نمی بینیم.

به گفته وی خروجی آموزش ها از لحاظ کیفی همتراز با کشور نیست و این نشان می دهد که ما مسئولان وظایف سنگینی را داریم و باید بیشتر از این ها تلاش کنیم.

امان اللهی در خصوص مسئله مطرح شده مربوط به تعیین شهریه مدارس بزرگسالان، افزود: در این مورد باتوجه به شرایط اقتصادی مردم باید به گونه ای تصمیم گیری شود که هر دو بال موضوع یعنی هم آموزش دهنده و هم آموزش گیرنده مدنظر قرار گیرند.

وی در نظر گرفتن یک نسخه واحد برای این مسئله در سطح استان را راهکار مناسبی دانست و تصریح کرد: افزایش شهریه نباید یکجا و با درصد بالایی همراه باشد چرا که این مقوله به جامعه آموزشی صدمه خواهد زد و مردم را هم نگران می کند.

فرماندار قروه در ادامه به موضوع اجرای منشور حمایت از کالای ایرانی با شعار مدرسه فرهنگ ساز در خدمت کالای ایران ساخت، پرداخت و گفت: در این مورد کارهای لازم بررسی و درخواست ها مدنظر قرار گیرند و در صورت دایر کردن نمایشگاه پاییزه هم غرفه ای به این موضوع اختصاص خواهد یافت.

تدوین راهکاری اصولی برای هدایت تحصیلی، دیگر موردی بود که موحد امان اللهی به آن اشاره کرد. به گفته وی امروزه گرایش به مادی گرایی در خانواده ها افزایش یافته و از طرفی هم بازار کار و موقعیت آینده فرزندان در این زمینه بسیار تأثیر گذاشته است.

بازدید [ 648 ]
برچسب ها