اخبار

فرماندار قروه:

انگیزه تحقیق و پژوهش را باید در بین دانش آموزان تقویت کرد

فرماندار قروه گفت: بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی از طریق تحقیق و پژوهش مرتفع می شود بنابر این باید انگیزه تحقیق و پژوهش را در بین دانش آموزان تقویت کرد
انگیزه تحقیق و پژوهش را باید در بین دانش آموزان تقویت کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی شامگاه چهارشنبه در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش به مناسبت هفته پژوهش شهرستان قروه افزود: اگر راهی که با تحقیق و پژوهش باشد خطای کمتری دارد و این نگاه را باید تقویت کرد تا دانش آموزان به ارزش کار پی ببرند.

وی با اشاره به اینکه امروزه خلا پژوهش های کاربردی در نظام آموزشی در حوزه مدارس و دانشگاه دیده می شود، اظهار کرد: نگاه به پژوهش، نگاهی سنتی است و آن شیوه کاربردی و اثرات پژوهش در جامعه کم شده است.

وی ادامه داد: پژوهش و ارزش آن در مقاطع پایین تحصیلی شکل می گیرد و پژوهش یکی از محورهای مهم و تاثیر گذار در پیشرفت و توسعه پایدار هر کشور محسوب می شود که افزون بر توسعه اقتصادی، رفاه اجتماعی را نیز به همراه دارد.

فرماندار قروه افزود: نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست.

وی گفت: با وجود اعتراف و اذعان نسبت به اهمیت مقوله پژوهش، این حوزه با دشواری‌های ساختاری و عملکردی فراوانی مواجه است.

وی افزود: با توجه به اینکه توسعه و آبادانی در گروی داشتن نیروی انسانی خلاق است به همین سبب با هدف تقویت بنیه علمی دانش آموزان جشن ستارگان و تجلیل از نفرات برتر کنکور در بهمن ماه در شهرستان قروه برگزار می شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قروه نیز در این نشست گفت: پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید.

حسین الماسی با بیان اینکه در جهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر مبنای علم و دانش استوار است افزود: پژوهش و تولید علم و فناوری از مهمترین عناصر رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و سیاسی کشور به حساب می‌ آید.

به گفته وی امروز آنچه قدرت می آورد علم است و اساس و پایه علم بدون شک تحقیق و پژوهش است.

الماسی با اشاره به برنامه های هفته پژوهش اظهار کرد: برگزاری سمینار ترویجی نانو برای 180 نفر از دانش آموزان، برگزاری مسابقات بزرگ دانش آموزی و پذیرش و ارائه مقاله در کنفرانس از جمله این برنامه ها است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان قروه نیز با اشاره به اینکه در سال جاری 37 نفر در کنکور رتبه زیر هزار کسب کردند گفت: 105 دانش آموز سوم متوسطه معدل بالای 17 کسب کرده اند که در بهمن ماه در جشن ستارگان از آن ها تجلیل می شود.

رضا محمدی افزود: شناسائی و تشویق دانش‌ آموزان و مدارس فعال، ممتاز، خلاق و نوآور و نهادینه کردن آن در سطح شهرستان و اهداء جوایز مناسب به دانش‌آموزان ممتاز، دبیران و مدیران آموزشگاه های مربوط در جهت افزایش انگیزه آنان از اهداف برگزاری جشن ستارگان است.

به گفته وی ایجاد رقابت‌ سالم بین دانش‌آموزان و آموزشگاه های تابعه به منظور فعالیت بیشتر در جهت نیل به اهداف آموزش و پرورش در ابعاد مختلف از دیگر اهداف برگزاری جشن ستارگان است.

بازدید [ 1064 ]
برچسب ها