اخبار

فرماندار قروه:

انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از مکتب عاشورا است

فرماندار قروه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته از مکتب عاشورا است، گفت: امام حسین (ع) به کمک ما نیاز ندارد بلکه این ما هستیم که در دنیا و آخرت به شفاعت ائمه اطهار (ع) نیاز داریم.
انقلاب اسلامی ایران  نشات گرفته از مکتب عاشورا است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی در نشست هماهنگی برپایی موکب و پذیرایی از زائران اربعین حسینی اظهار کرد: وقتی نام امام حسین(ع) می آید دل ها می لرزد و یاد این امام همام تسکین دردها است و در قیامت به عنوان شفیع دست ما را می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه خدمت به زائران اربعین حسینی خدمت به امام حسین(ع) است، افزود: خدمت ‌رسانی به زائرین اربعین حسینی یک فرصت معنوی است

امام جمعه سریش آباد گفت: موکب عزاداران حسینی این شهر با استقرار در کربلای معلی روزانه 15 هزار پرس غذا در سه نوبت صبحانه، ناهار و شام میان زائران اربعین توزیع می کند.

حجت الاسلام محرم بیابانی اظهار کرد: در ایام منتهی به اربعین امسال، این موکب همچنین امکان لازم برای اسکان پنج هزار نفر را در کربلای معلی فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه برای راحتی حال زائران اربعین حسینی 2 هزار و 500 عدد تشک و چهار هزار عدد پتو تهیه شده است، افزود: پیش بینی می شود اربعین امسال سه هزار نفر از مردم سریش آباد و 100 خادم اهل بیت به کربلای معلی مشرف شوند.

حجت الاسلام بیابانی با اشاره به اینکه در کربلا معلی 2 پزشک داوطلب و داروی رایگان نیز در موکب عزاداران شهر سریش آباد خدمات رسانی می کنند، یادآور شد: پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این موکب از 10 تا 20 آبان انجام می شود.

رئیس هیات موکب عزاداران زائران اربعین حسینی شهر سریش آباد اضافه کرد: هفت هزار متر زمین در مجاور حرم در کربلای معلی برای استقرار این موکب در نظر گرفته شده و مردم محب اهل بیت (ع) سریش آباد با کمک های خود، این موکب را در خدمت رسانی به زائرین یاری می کنند.

به گفته وی، عشق و ارادت مردم به امام حسین (ع) بی نظیر است و مردم به هر نحوی می خواهند ارادت خود را به ساحت مقدس سید الشهدا (ع) نشان دهند.

بازدید [ 2492 ]
برچسب ها