اخبار

افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان قروه با همکاری پارک علم و فناوری کردستان و فرمانداری قروه

مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان قروه افتتاح شد.
افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان قروه با همکاری پارک علم و فناوری کردستان و فرمانداری قروه

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، در آیین افتتاح مرکز رشد قروه که با حضور  حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مدیران شهرستان برگزار شد، رییس پارک علم و فناوری استان کردستان با اشاره به تاریخچه راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری گفت: همان‌طور که مسئولان و دانشگاهیان به‌درستی دریافته‌اند، راه اندازی پارک‌های علم و فناوری یکی از راه‌های مقابله و از بین بردن چالش‌های اقتصادی و کار آفرینی و ایده پردازی است.

خالد سعیدی افزود: در واقع مهم‌ترین رسالت پارک‌های علم و فناوری هم‌افزایی بین مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و محیط‌های کسب و کار است.

سعیدی اظهار داشت: این نوع هم‌افزایی باعث ایجاد خدمات و محصولات با ارزش افزوده‌ی بالا و توسعه‌ اقتصاد دانش محور می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت: طی سالهایی که از آغاز فعالیت پارک می گذرد، سعی در گسترش فعالیت‌های خود در تمامی نقاط استان کردستان داشته‌ایم و سعی بر این است که تا با استفاده از توانمندي‌هاي بالقوه متمركز در مراكز آموزشي و پژوهشي تحت مسئوليت خود، در حوزه فناوري نيز انجام وظيفه نمايد و با حمايت از كارآفرينان، مبتكران، فناوران و استعدادهاي درخشان و ايجاد محيط‌هاي علمي و پويای منطقه  براي تعامل فعال بين تحقيقات، صنعت و تجارت وظيفه خود در توسعه شهرستان و استان را به انجام رساند.

 

رییس پارک علم و فناوری کردستان با برشمردن برخی از خدمات پارک علم و فناوری و مراکز رشد، گفت: هدف ما ساماندهی یک محیط فعال برای ایجاد هم افزایی ناشی از کار جمعی و حمایت از فعالیت های هدفدار نوآوران و شرکت های اقتصادی فعال دانش بنیان در زمینه های مختلف فناوری است. با عنایت به این که ایده های نوآوری تا شرکت های دانش بنیان در چه مرحله ای از رشد قرار دارند، نظام خدماتی پارک علم و فناوری کردستان متناسب به مرحله ی رشد آنها عمل می کند. پارک علم و فناوری کردستان سرویس‌های ویژه‌ای را به واحدهای مستقر ارائه می‌دهد که اهم آنها شامل تامین فضای استقرار، فضای کار اشتراکی، خدمات مشاوره و منتورینگ و برگزاری دوره‌های تخصصی کسب و کار و ... است.

 

وی در پایان تاکید کرد: چشم انداز اصلی پارک تبدیل شدن به یک زیر ساخت اساسی و یکی از جذاب‌ترین محیط‌های کاری برای حضور نخبگان، نوآوران و فناوران صاحب ایده و خلاقیت و هدایت آنها به سمت راه‌اندازی کسب و کارهای مبتنی بر دانش است و امیدوارم با همکاری و تعامل با عزیزان در شهرستان قروه بتوانیم با توجه به پتانسیل‌های موجود این فضا را ایجاد نماییم.

 

بازدید [ 114 ]