اخبار

قروه؛

افتتاح سه طرح کشاورزی و دامداری به مناسبت دهه مبارک فجر

به مناسبت دهه مبارک فجر از سه طرح تولید خیارشور، دامداری و پرورش گوساله در شهرستان قروه افتتاح شد.
افتتاح سه طرح کشاورزی و دامداری به مناسبت دهه مبارک فجر

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، در این مراسم که با حضور حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مسئولین برگزار شد، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه گفت : در راستای فعالیت های اشتغالزایی در حوزه جهاد کشاورزی به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح های تولید خیارشور ، دامداری 75 رأسی و پرورش گوساله 100 رأسی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

 

  • افتتاح طرح صنایع تبدیلی تولید خیار شور تخمیری در شهرک صنعتی دلبران

خسرو کریم پناه اظهار داشت : در سطح شهرستان قروه 8 واحد تولید خیار شور تخمیری فعال هستند که  حدود 1600هزار تن ظرفیت فرآوری خیار شور از 2 هزار تن خیار سبز تولید شده شهرستان در سال است و در کنار این واحد ها 15 واحد خانگی نیز مشغول تولید خیار شور تخمیری هستند که حدود 30 تا 40 تن در سال است و توان بالا بردن این مقدار تا 600 تن نیز وجود دارد در همین راستا در سال 98 برای 5 واحد تولیدی دیگر نیز مجوز صادر شده است .

 

 

وی در خصوص این واحد تولیدی افزود : برای احداث این واحد مبلغ 425 میلیون تومان از محل اعتبارات تبصره 18 استانی بانک کشاورزی بوده است و سالانه 300 تن خیار شور تخمیری تولید و به بازار های داخلی به ویژه استان های جنوبی کشورمان عرضه می کند که برای 8 نفر به صورت ثابت و 20 نفر به صورت فصلی ایجاد اشتغال می کند.

 

 

  • افتتاح طرح پرورش گوسفند داشتی ۷۵ راسی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه گفت:این طرح در مساحت ۴۰۰ مترمربع با میزان تولید2500 کیلو گرم گوشت قرمز در سال احداث شده است .

خسرو کریم پناه با اشاره به این موضوع که این طرح در روستای امین آبادقصلان واقع شده است، افزود: :برای ساخت این طرح مبلغی بالغ بر ۱میلیارد ریال از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی هزینه شده است که توسط عاملیت بانک صندوق کار آفرینی امید در بهار ۹۸ به مجری طرح پرداخت شده است.

 

 

وی افزود:این پروژه با اشتغال زایی ۲نفر و میزان تولید 2500 کیلوگرم گوشت قرمز در این شهرستان به بهره برداری رسید.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه تصریح کرد:در شهرستان قروه تعداد ۳۳۹ طرح نیمه صنعتی در زمینه پرورش گوسفند  داشتی انجام شده که ظرفیت طرح های نیمه صنعتی گوسفند داشتی ۲۱۶۰۰ راس می باشد.

 

 

 

افتتاح طرح پرواربندی گوساله ۱۰۰راسی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه گفت:این طرح در مساحت ۲۵۰۰متر مربع با میزان تولید 33 تن گوشت قرمز در این شهرستان احداث شده است که برای ساخت این پروژه ۹میلیارد ریال هزینه شده است.

 

 

خسرو کریمی پناه در افتتاح طرح صنعتی پرواربندی گوساله ۱۰۰رأسی اظهار داشت: در شهرستان قروه تعداد کل واحد دامی  ۳۰۰ هزار واحد بوده که از این میزان دام، بالغ بر ۳۱۰۰تن در سال گوشت قرمز تولید می شود.

 

 

وی افزود: از این میزان فقط حدود ۸۰۰ تن در سطح شهرستان مصرف می شود که در طول سال براساس مصرف سرانه که داریم مابقی جزءتولید مازاد شهرستان به استانهای دیگر صادر می شود.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه تصریح کرد: این طرح در مساحت ۲۵۰۰متر مربع با اشتغال زایی ۴ نفر و میزان تولید 33 تن گوشت قرمز در این شهرستان احداث شده است.

 

 

کریمی پناه یادآور شد: برای ساخت این طرح مبلغی بالغ بر ۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره ۱۸ استانی توسط بانک کشاورزی شعبه مرکزی بهره مند شده است که امسال شروع به فعالیت کرده و الان در کنار پرواربندی گوساله به سایر فعالیت های پرورشی طیور، اسب،باغداری و زنبورداری مشغول می‌باشد.

 

 

وی یادآور شد:علاوه بر اعطای تسهیلات به مجری طرح مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل آورده متقاضی در این پروژه هزینه شده است.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه تاکید داشت:در شهرستان قروه ۲۸ طرح صنعتی پرواربندی گوساله با ظرفیت ۲۲۰۰ راس و تعداد ۱۲۹ طرح نیمه صنعتی پرواربندی گوساله به ظرفیت ۳۶۰۰ راس در سطح این منطقه وجود دارد.

 

 

 

 

.

افتتاح سه طرح کشاورزی و دامداری به مناسبت دهه مبارک فجر

بازدید [ 98 ]