اخبار

فرماندار شهرستان قروه در دیدار شورای حزب کارگزاران سازندگی قروه :

اعتبار و آبروی انسان بالاتر از هر پست و مقامی بوده و به هیچ عنوان مدیران سفارشی را نپذیرفته و نخواهم پذیرفت و تا کنون هیچ یک از انتصابات مدیران شهرستانی سفارشی و تحمیلی نبوده است

اعضای حزب کارگزاران سازندگی قروه در نشست با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند .
اعتبار و آبروی انسان بالاتر از هر پست و مقامی بوده و به هیچ عنوان مدیران سفارشی را نپذیرفته و نخواهم پذیرفت و تا کنون هیچ یک از انتصابات مدیران شهرستانی سفارشی و تحمیلی نبوده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، نخستین نشست شورای حزب کارگزان سازندگی قروه با فرماندار شهرستان برگزار شد. این شورا فعالیت خود را از تابستان 95 در شهرستان قروه آغاز کرده است .

در ابتدای این نشست دبیر حزب با بیان اینکه نیاز است تا پایان دولت شاخص های توسعه ارزیابی و سنجیده شود، اظهار داشت: مسئولان استان آن طور که باید شاخص ها را ارزیابی نکرده و اعلام نمی کنند و در واقع این به روند توسعه همه جانبه آسیب وارد می کند.

 

 

«کیان عبدی» یکی از راه های قضاوت دولت ها را مربوط به ارزیابی شاخص های توسعه دانست و بر توجه مسئولان در این زمینه تأکید کرد.

 

او در ادامه به یکسری مشکلات مرتبط به شهرستان قروه پرداخت و افزود: در قروه مشکلات اداری وجود دارد و در واقع بسیاری از ادارات روند مناسبی را برای تسهیل در کار ارباب رجوع در پیش نمی گیرند.

 

به گفته «عبدی» نیاز است برای منطقه از ظرفیت های موجود در قروه بهره گرفته شود و در واقع یکی از همین پتانسیل ها استفاده از تفکرات احزاب است که می تواند در امور تصمیم گیری ها بسیار اثرگذار باشد.

 

«عبدی» خواستار توجه به تأیید کاندیداهای انتخابات مجلس شد و بر اصل بی طرفی و حاکمیت قانون در انتخابات نامزدهای نمایندگی تأکید داشت و خطاب به فرماندار به رصد گزینه های سفارشی در این حوزه اشاره کرد.

 

او همچنین از نحوه انتخاب مدیران شهرستان انتقاد کرد و گفت: انتخاب مدیران براساس صلاحیت حرفه ای انجام نمی شود و در اصل به صورت سفارشی بوده و این معضل در دولت هم وجود دارد و هم اکنون ضعف دولت از نبود مدیران کاربلد و شجاع در امور کاری است.

 

 

در ادامه یکی از اعضای حزب هم نسبت به روند کاری مدیران قروه انتقاد کرد. «صادق حسین زاده» با بیان اینکه نیاز است وضعیت مدیریت در قروه رصد و مشخص شود که چه تعداد از مدیران واقعاً کار می کنند و چه تعدادی فقط نقش مدیر ایفا کرده و نمادین هستند.

 

به گفته او بعضی از مدیران مخالف آیین نامه های مدیریتی عمل می کنند و این به جامعه آسیب می زند و تبعات این بی تدبیری ها هم تنها نصیب مردم می شود.

 

«حسین زاده» با اشاره به اینکه بعضی از مدیران تنها برای حفظ بقای خود کار می کنند از عملکرد بسیاری دیگر از مدیران که ایستایی به وجود می آورد و سیر قهقرایی دارد، گفت.

 

او از اینکه هیچ اقدامی برای جابجایی مدیران ناکارآمد در شرایط فعلی صورت نمی گیرد انتقاد کرد و خواستار تغییر در این وضعیت شد.

 

 

در ادامه دیگر مواردی که مطرح شد مربوط به مشکلات حوزه ورزش و نبود نشاط اجتماعی در شهرستان، نبود فرهنگسرا برای انجام فعالیت های مرتبط در این زمینه همچنین بیان مشکلات مرتبط به مباحث فنی و ساختمانی در کنار تأکید بر نظارت های با کیفیت در امور ساختمانی بود.

 

همچنین نکته مهم دیگری که در این نشست نسبت به آن بسیار تأکید شد در خصوص خالی ماندن پست معاون سیاسی فرماندار قروه بود که با وجود گذشت چند ماه از بازنشسته شدن معاون سیاسی سابق «حاجعلی آوجی» اما گزینه ای برای این سمت حساس انتخاب نشده است.

 

بیشتر اعضا معتقد بودن خالی ماندن این پست حوزه کاری فرماندار قروه را سخت و دوچندان می کند به خصوص زمانی که معاون عمرانی هم آن چنان فعال در امور کاری خود نیست.

 

 

پس از اینکه اعضای حزب موارد خود را مطرح کردند فرماندار قروه یکسری از مباحث را پاسخ داد. «موحد امان اللهی» با بیان اینکه مطالبه گری مردم در تسریع روند توسعه شهرستان مؤثر است از فراهم آوردن فضای باز سیاسی برای هر فردی براساس توانایی لازم در امر انتخابات گفت.

 

او با اشاره به اینکه نسبت به هر شهروندی با هرگونه دیدگاه سیاسی احساس مسئولیت کرده و باید گفت جای خوشحالی است از اینکه در شهرستان همگرایی میان تفکرات سیاسی وجود دارد، اظهار داشت: این همگرایی مهم است اما اینکه با چه سطحی بهره وری کار را پیش می بریم متأسفانه موفق نبوده و پویایی در این زمینه وجود ندارد.

 

امان اللهی در پاسخ به موارد مطرح شده در حوزه انتخابات با بیان اینکه از همه تریبون های سیاسی برای این مهم استفاده خواهد شد، افزود: در هیئت اجرایی که عصاره ای از مردم هستند به دنبال اعتماد سازی باید بود و قطعاً خارج از منیت حرکت کرده و به رأی مردم به عنوان حق الناس احترام خواهیم گذاشت.

 

وی بر بی طرفی در این زمینه تأکید کرد و از فراهم آوردن فضای باز سیاسی برای هر فردی که احساس کند توان کار کردن دارد، گفت و ملاک عمل را اراده و توانایی افراد دانست.

 

امان اللهی در ادامه به انتقاد صورت گرفته در خصوص تغییرات مدیران پاسخ داد و بیان کرد: اعتبار و آبروی انسان بالاتر از هر پست و مقامی بوده و به هیچ عنوان مدیران سفارشی را نپذیرفته و نخواهم پذیرفت و تا کنون هم هرگونه تغییری بدون سفارش انجام شده است.

 

وی از پایین بودن بهره وری در ادارات گفت و تصریح کرد: افزایش کارآیی و بهره وری با تغییر مدیران صورت نمی گیرد بلکه نیازمند این هستیم که شیوه مدیریت و کار را تغییر دهیم.

 

امان اللهی بار دیگر تأکید کرد که زمانی باید اقدام به تغییر مدیران کرد که افراد سفارشی کنار روند چرا که گزینه های تحمیلی عاملی برای کاهش بهره وری هستند.

 

وی در ادامه به محور توسعه شهرستان پرداخت و در این زمینه به دو گزینه اساسی آب و تولید اشاره کرد و از تلاش برای تخصیص ردیف بودجه جهت انتقال آب از سد آزاد به قروه و دهگلان گفت و همچنین اختصاص تسهیلات ویژه برای بخش تولید را هم از دیگر مباحث تأثیرگذار برای توسعه شهرستان دانست.   

بازدید [ 90 ]
برچسب ها