اخبار

اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور

فرآیند های اجرایی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای کشور
اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور

بسم الله الرحمن الرحیم

وزارت کشور

ستاد انتخابات کشور

 

اطلاعیه شماره (4) برای انتخابات 1400

 

به آگاهی هم میهنان عزیز می رساند با توکل به خداوند متعال و عنایات حضرت ولی عصر (عج)؛ انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در روز جمعه تاریخ 28 خرداد 1400 برگزار می شود.

فرآیند های اجرایی انتخابات مذکور به شرح زیر می باشند:

اول: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه تاریخ 20 اسفند ماه 1399 آغاز و تا ساعت 18 روز سه شنبه تاریخ 26 اسفندماه 1399 (جمعاً به مدت 7 روز) ادامه می یابد.

 

دوم: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری از ساعت 8 صبح روز دوشنبه تاریخ 16 فروردین 1400 آغاز و تا ساعت 18 روز یک شنبه تاریخ 22 فروردین ماه 1400 (جمعاً به مدت 7 روز) ادامه می یابد.

سوم: بر اساس تبصره 3 ماده 30 قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از 3 ماه نگذشته باشد را ارائه نمایند.

 

لذا داوطلبان شورای اسلامی شهرها از تاریخ 20/09/1399 و دواطلبان شورای اسلامی روستا و تیره های عشایری از تاریخ 16/10/1399 می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، یا دفاتر پلیس 10+ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی ( WWW.ADLIRAN.IR ) نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

 

چهارم: با استناد به ماده 32 قانون انتخابات شوراهای اسلامی،اشخاص زیر به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شوراهای اسلامی محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نمایند:

 

 1. رئیس جمهور و مشاورین و معاونین وی، نمایندگان خبرگان رهبری، وزرا، معاونین و مشاورین آنان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونان و مشاوران رئیس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، رئیس قوه قضاییه و معاونین و مشاورین وی، رئیس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور ومعاونین و مشاورین آنان، رئیس دیوان عدالت اداری، رئیس دیوان محاسبات کشور و معاونین وی، دادستان دیوان محاسبات، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاونین وی، شاغلین نیروهای مسلح، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلمی ایران و معاونین وی، دبیر هیئت دولت، رؤسای دفاتر سران سه قوه، رؤسا و سرپرستان سازمان های دولتی، رؤسای دانشگاه ها (دولتی و غیر دولتی)، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رؤسای کل و مدیران عامل بانک ها، رئیس جمعیت هلال احمر و معاونین وی، رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان، سرپرست بنیاد شهید، سرپرست بنیاد مسکن، سرپرست کمیته امداد امام (ره)، رؤسای سازمان ها،

   

  اطلاعیه شماره (4) برای انتخابات 1400

   

   

  مدیران عامل شرکت های دولتی (مانند شرکت مخابرات، دخانیات...) سرپرست نهضت سواد آموزی، رئیس سازمان نظام پزشکی ایران، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور و اعضای هیئت مدیره اتحادیه های صنفی و هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران، مدیران کل و سرپرستان ادارات کل ستادی مجلس شورای اسلامی، مدیران کل تشکیلات ستادی وزارتخانه ها و سازمان ها و ادارات دولتی و سایر رؤسا، مدیران و سرپرستانی که حوزه مسئولیت آنان به کل کشور تسری دارد از عضویت در شوراهای اسلامی سراسر کشور محرومند مگر آن که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

   

 2. استانداران و معاونین و مشاورین آنان، فرمانداران و معاونین آنان، شهرداران و معاونین آنان، بخشداران، مدیران کل ادارات ادارات استانداری، مدیران کل،سرپرستان ادارات کل ،معاونین ادارات کل، دادستان ها، دادیارها، بازپرس ها، قضات، رؤسای دانشگاه ها (دولتی و غیردولتی) و رؤسای شعب آن ها، رؤسای بانک ها، رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی، رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی، رئیس اعضای هیئت مدیره اتاق اصناف ایران، رئیس و اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی کشاورزی، رئیس و اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری، رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون وکلا، رؤسا، سرپرستان و معاونین سازمان ها و شرکت های دولتی و نهاد ها و مؤسسات دولتی و یا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می نمایند و سایر رؤسا، مدیران و سرپرستان استان، شهرستان و بخش به ترتیب از از عضویت در شوراهای اسلامی واقع در محدوده استان، شهرستان و بخش محرومند، مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

   

 3. شهرداران، مدیران مناطق شهرداری و مؤسسات و شرکت های وابسته و دهیاران از عضویت در شورای اسلامی شهر و روستای محل خدمت محرومند، مگر آن که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند./

 

 

 

ستاد انتخابات کشور

بازدید [ 114 ]
برچسب ها