اخبار

فرماندار قروه:

استفاده از طرح بازآفرینی شهری و توزیع عادلانه خدمات و امکانات فرصتی ارزشمند برای توسعه شهر قروه

جلسه ستاد بازآفرینی شهری قروه به ریاست فرماندار قروه و با حضور رئیس ستاد بازآفرینی شهری کردستان در جهت معرفی و اجرای اهداف طرح بازآفرینی شهری برگزار شد.
استفاده از طرح بازآفرینی شهری و توزیع عادلانه خدمات و امکانات فرصتی ارزشمند برای توسعه شهر قروه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، فرماندار قروه در این جلسه گفت : باتوجه به وضعیت شهر قروه در خصوص بافت های ناکارآمد شهری و میزان اثر گذاری آن بر کند شدن روند توسعه شهری استفاده از طرح بازآفرینی شهری و توزیع عادلانه خدمات و امکانات را فرصتی ارزشمند برای توسعه شهر قروه  دانست که نباید از دست برود.

موحد امان اللهی افزود : کارگروه های ستاد بازآفرینی شهری در قروه فعال شوند و به صورت مستمر جلسات کارگروه ها برگزار شود که بتوان خروجی مناسبی برای تعریف پروژه ها و نیازسنجی لازم با در نظر گرفتن اعتبارات مرتبط داشته باشیم .

شهردار قروه نیز در این جلسه با اشاره به  سکونت ۲۹ هزار و ۹۰۳ نفر در بافت های ناکارآمد شهری قروه در مساحتی بالغ بر  ۱۵۵ هکتار ، گفت : در قروه سه پهنه در نقاط مختلف شهر و یک پهنه در منطقه میانی شناسایی شده که ۳۷ درصد از جمعیت شهری قروه در ۱۱ درصد از مساحت محدوده شهری سکونت دارند و این میزان از میانگین استانی پایین تر اما از ۳۲ درصد میانگین کشوری بالاتر است.

حسین پروندی افزود : سه پهنه مشخص شده شامل پهنه «شهرک امام خمینی» با پیشینه اسکان غیر رسمی و ۴ هزار نفر جمعیت در محدوده ۲۵ هکتاری، پهنه «قیدر» با پیشینه تاریخی و جمعیت ۸ هزار و ۸۰۳ نفری در محدوده ۳۲ هکتاری و پهنه «ناحیه منفصل شهری قلعه» با پیشینه روستایی در مساحت ۳۲ هکتار و جمعیت ۳ هزار و ۴۰۰ نفری  می باشد .

وی بیشترین جمعیت ساکن در محدوده های ناکارآمد شهری را مربوط به پهنه میانی در مساحت ۶۴ هکتار با ۱۳ هزار جمعیت اعلام کرد و از اجرای طرح های مطالعاتی با هدف تطبیق و شناسایی محدوده های جدید به همراه ارائه پنج سند راهبری با راهکارهای اصولی خبر داد .

در ادامه رئیس ستاد بازآفرینی شهری کردستان با اشاره به اینکه ۷ شهر بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت در کردستان وجود دارد که در طرح بازآفرینی شهری تعریف شده اند که اعتبار لازم در این زمینه به صورت مشترک توسط عمران شهری و شهرداران تأمین می شود.

مصطفی رضایی سهم استان کردستان از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بازآفرینی شهری را ۴۴ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : به شرط فراهم کردن زیرساخت ها می توان این میزان را افزایش داد .

او همچنین به ایجاد خانه گفتمان برای حضور مسئولان بدون تشریفات اداری در میان مردم، آموزش کسب و کار خرد با اعتبار ۲۲۰ میلیون تومان در قروه اشاره کرد و افزود : از مجموع این اقدامات در استان ۳ هزار و ۵۰۰ شغل مستقیم در قالب پروژه های معرفی شده و ۵ هزار و 100 شغل غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.

 

جلسه ستاد بازآفرینی شهری قروه

بازدید [ 361 ]