اخبار

همزمان با روز بزرگداشت شهدا ؛

اختتامیه یادواره شهدای دانش آموز شهرستان قروه برگزار شد

اختتامیه یادواره شهدای دانش آموز شهرستان قروه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، همزمان با روز بزرگداشت شهدا ، با حضور فرماندار شهرستان قروه ، امام جمعه قروه و جمعی از مسئولین و به همت دبیرستان دخترانه هدف ، اختتامیه یادواره شهدای دانش آموز شهرستان قروه برگزار شد .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قروه در این مراسم گفت : در مجموع 75 یادواره شهدا به میزبانی مدارس سطح شهرستان برگزار شده است که هدف از برگزاری این یادواره ها ترویج فرهنگ قدردانی از شهدا و ایثارگران ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت روحیه انقلابی گری در بین دانش آموزان است .

جعفر عبدالملکی برگزاری این یادواره ها را به صورت دانش آموز محور و در راستای اجلاسیه شهدای گلگون کفن شهرستان قروه و کنگره 5400 شهید والامقام استان کردستان عنوان کرد .

 

 

در ادامه امام جمعه قروه با اشاره به دلاوری ها و پایمردی های رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس و اشاره به جانفشانی و فداکاری رزمندگان و نیروهای نظامی و انتظامی در زمان جنگ تحمیلی و در طول چهل سال انقلاب شکوهمند اسلامی ، گفت : اگر دلها با شهدا باشد ، شهدا هم در کنار ما هستند و باید گفت ما داغدار شهیدانمان هستیم اما نباید اظهار عجز کنیم ، بلکه باید عزت و عظمت خود را حفظ کنیم .

حجت الاسلام حسن بابائیان افزود : احترام به شهدا و برگزاری یادواره شهدا موجب بزرگی و عظمت نظام مقدس اسلامی ایران می شود چرا که شهدا به ما عظمت ، عزت و آبرو می دهند .

 

 

در ادامه مراسم از تعدادی از پرسنل و دانش آموزان که از خانواده معظم شهدا بودند تقدیر شد واز فعالان نماز در مدرسه نیز با اهدای لوح تجلیل شد .

 

اجرای سرود ، خاطره گویی توسط جناب آقای اسفندیاری یکی از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس ، گلباران تمثال شهدا ، رونمایی از 2 کتاب با موضوع زندگی نامه شهدا و پخش کلیپ از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود .

 

 

 

بازدید [ 323 ]
برچسب ها