اخبار سایت قدیم

فرماندار قروه:شفاف سازی در زمینه خرید گندم اعتماد کشاورزان را جلب می کند

فرماندار قروه گفت: شفاف سازی برای خرید گندم، ساعت خرید، کرایه، حمل و نقل و مراکز خرید اعتماد کشاورزان را به همراه دارد.
فرماندار قروه:شفاف سازی در زمینه خرید گندم اعتماد کشاورزان را جلب می کند
سه شنبه 13 تیر سال 1396

به گزارش روابط عمومي فرمانداري قروه،پرويز کولاني در نشست کميته خريد گندم افزود: فراهم سازي بستر جمع آوري محصولات کشاورزي، يکي از الزامات مهم مديران براي شفاف سازي پروسه خريد گندم براي کشاورزان است.

وي گفت: دلال ها به عنوان افراد سوء استفاده کننده از کشاورزان، نقش منفي در کميت و کيفيت خريد گندم دارند در اين راستا بايد هر محموله گندم در ورود و خروج شهر گزارش داده شود.


کولاني افزود: با توجه به اينکه مسئوليت هر دستگاه مشخص است کوتاهي از هر دستگاهي قابل پذيرش نيست و در پايان کار برداشت گندم يک ارزيابي جدي از عملکرد بخش خصوصي و دولتي صورت مي گيرد.

وي گفت: يک اکيپ از همان ابتدا براي بازديد از مراکز نگهداري خريد گندم از لحاظ استانداردسازي، بهداشتي و ساير موارد مدنظر باشد و در موقع خريد نظارت و گزارش روزانه ارائه شود.


فرماندار قروه اظهار کرد: گندم به عنوان يک محصول مهم در خودکفايي کشور نقش مهمي دارد و هنر در اين است اين محصول کشاورزي را حفظ کنيم.


وي با بيان اينکه يکي از افتخارات دولت تدبير و اميد خودکفايي در گندم است افزود: ساير محصولات کشاورزي، باغي، آبخيزداري، زراعي و ساير محصولات کشاورزي رشد خوبي در چند سال اخير داشته است.

به گفته وي يکي از وظايف دستگاه هاي دولتي و دست اندرکاران، بسترسازي جمع آوري اين محصول است و از همان ابتدا کمباين، برداشت، تحويل و پرداخت پول عواملي است که در زحمات يکساله کشاورزان نقش بسزايي دارد.


کولاني با اشاره به اينکه کشاورزي، کار و زحمات کشاورز به عنوان موضوع مهم براي دولت است افزود: کشاورز در زمينه توليد و خودکفايي نقش مهمي دارد و تمام خدمات براي اين است که کشاورزان بتوانند به نحو احسن از اين امر بهره برداري کنند.